Megoldódott a háromezer éves talány: Tutanhamon fáraó a legújabb kutatások szerint vadászbalesete miatt halt meg.
Számtalan elképzelés látott már napvilágot arról, vajon mi okozta Tutanhamon fáraó korai halálát, amióta 1922-ben Howard Carter megtalálta végső nyughelyét, amelyet korábban nem fosztottak ki a sírrablók.
Egy 1968-ban elvégzett röntgenvizsgálat koponyája hátsó részén egy duzzanatot mutatott ki, ekkor a kutatók arra a következtetésre jutottak, hogy a gyermekkirály gyilkosság áldozata lett: egy, a fejére mért erős ütés végzett vele.
Vérmérgezés?
Később komputertomográfos vizsgálatokat is végeztek a fáraó múmiáján. Ezekből kiderült, hogy az ifjú uralkodó halála előtt a lába, valamivel a térde fölött eltört, a sérülés miatt pedig vérmérgezést kaphatott, az végezhetett vele.
A héten egy tévéműsorban a tudósok megmutatják, miből következtettek arra, hogy a fáraó egy vadászbaleset áldozata lett: azért halt meg, mert leesett szekeréről.
Korábban a legtöbb szakértő úgy vélte, Tutanhamont, fiatal kora és törékeny testalkata miatt óvták a veszélyektől, Nadia Lokma, a Cairo Museum munkatársa szerint azonban a fáraó sírkamrájában talált szekerek újabb vizsgálatából kiderül, hogy valóban használták azokat.
Nyílvesszőket is találtak a nyughelyen, amelyeken szintén látszik, hogy kilőtték, majd újra összeszedték őket.