2017. április 26. - A Felfedezők Napján paleontológusok, biológusok, bolygókutatók, klímakutatók, vulkanológusok, geográfusok és még számos tudományág kutatói hozzák testközelbe a terepi kutatás világát.
A Tudományos Kutatóexpedíciók Fesztiválja a tágabban értelmezett földrajz- és más tudományok nyilvános rendezvénye. Az idén öt éves fesztivál központi témája ezúttal a vízkincsünk.
Az OzoneNetwork csütörtöki Egyenlítő c. műsorának vendége Heiling Zsolt a Földgömb magazin kiadó vezetője és a Felfedezők Napja egyik szervezője elmondta a fesztivál célkitűzése felhívni a figyelmet a kutató expedíciók fontosságára, valamint az expedíciók tudományos gyökereire. Nem titkolt szándékuk kedvet ébreszteni a jövő generációjában a természettudományos kutatómunka iránt, megmutatni a feladat szépségét, izgalmát, fontosságát. Szintén fontosnak tartják, hogy felhívják a figyelmet az expedíciók gazdasági jelentőségére, a kutatómunkában rejlő potenciálra valamint az ismeretterjesztés fontosságára.
Az 2017-es Felfedezők Napja fő témája az éltető víz, alapvető lételemünk. Különösen fontos vízkincsünk mennyisége és minősége is. Gyakran túl kevés (pusztító aszály), sokszor pedig túl sok (árvizek) van belőle. A magyar kutatók eredményeivel szinte alig találkozhat a nagyközönség, pedig munkájuk társadalmi és gazdasági haszna kézzelfogható. A fesztiválon a szervezők többek között ezen is szeretnének változtatni, itt az Erő, a Kitartás és a Tudomány találkozik egymással. A Földgömb az Expedíciós Kutatásért Alapítvány idén szintén ötödik alkalommal ítéli oda a Magyar Felfedező Nagydíjat. A díjazott olyan expedíciós feltáró tevékenységért kapja az elismerést, amely új szakmai eredményeket hoz, maradandó értékteremtéssel jár, jelentős nemzetközi figyelmet kelt.
http://videa.hu/videok/ozonenetwork/emberek-vlogok/04.27-felfedezok-napja-hartU6ih08UkjhMB