2017. november 28. - A Trash Art Magyarország művészeti program hatalmas hulladékszobrokkal és installációkkal debütált 2017 májusában a Nemzetközi Természetfilm Fesztiválon, Gödöllőn.
Az újszerű stílus, látásmód és eszközhasználat révén a látszólag értéktelen hulladék művészeti alkotásként éledt újjá, és osztatlan sikert aratott. Ez az eredményes kiállítás éppen ezért jövőre is folytatódik, amelynek a témája a biodiverzitás lesz.
Az OzoneTv szerdai Egyenlítő című műsorának vendége Székelyhidi Tamás, a Gödöllői Nemzetközi Természet filmfesztivál főszervezője szerint az újrahasznosítás akár művészet is lehet. Ezért is nagyon fontos, hogy felismerjük az újrahasznosítható hulladékban rejlő értéket. A megtermelt hulladéknak mindössze csak a 20m százaléka kerül szelektív hulladékgyűjtőbe, 50 százalék még mindig a hulladéklerakóba megy. Mivel mi, emberek alakítjuk környezetünket, a hatásunk nemcsak negatív, hanem pozitív is lehet, a hulladékot tehát meg kell becsülni és vissza kell juttatni a körforgásba. A hosszú távú boldogulásnak a pazarlás és a fogyasztás helyett ugyanis a környezettudatosság a sarokköve.
A Trash Art nem titkolt célja tehát felhívni az emberek figyelmét a tudatos fogyasztásra, a hulladékcsökkentésre és az újrahasznosítás fontosságára. A programra 2018. február 28-ig lehet nevezni, három kategóriában. Jövőre a biodiverzitás, azaz a biológiai sokféleség, illetve az ebben bekövetkezett, ember okozta hatások kerülnek a fókuszba. Az alkotók szabad kezet kapnak a téma feldolgozásában, az installációk maximum 2-2,5 méter magasak lehetnek és legfeljebb 4 m2 alapterületűek lehetnek.
https://videa.hu/videok/ozonetv/emberek-vlogok/11.29-trash-artgeneraciok-kornyezettudatossa-RVhPfQ8TbtwtwXiP