
2025. október 30. - Új dokumentumfilm a klímaváltozás, az erdők és az erdészek munkájának kapcsolatáról
Lehetnek ott erdők, ahol sokszor már a túlélés is kérdés? És lehet-e gazdálkodni velük úgy, hogy közben ökológiai értékeket teremt az ember? Ezekre és ezekhez hasonló kérdésekre kerestük a választ az „Erdők a Homokhátságon – jelen és jövő” című új dokumentumfilmünkben, amelyet az Erdőmánia stábja készített a KEFAG Zrt. közreműködésével.
A film a Duna–Tisza köze klímaváltozás sújtotta térségében forgott – ott, ahol a homok fojtogat, a talajvíz apad, az erdők pedig segítségre szorulnak. A történet mégsem borúlátó: a filmben megszólaló erdészek nemcsak a veszteségekről, hanem azokról a megoldásokról is beszélnek, amelyekkel valós eséllyel dolgoznak a zöld jövőért.

Miért van létjogosultsága ma is erdőt telepíteni és kezelni a Homokhátságon?
Milyen szakmai válaszok születnek az Alföldön a klímaváltozásra?
Mit üzennek ezek az erdők a városi embereknek, túrázóknak, természetbarátoknak?
A film célja nem csupán bemutatni a problémát, hanem párbeszédet indítani. Arról, hogyan néz ki a klímaváltozás közelről, és hogy a zöld jövőért nemcsak rettegni, hanem tenni is lehet – és kell.
Film címe: Erdők a Homokhátságon – jelen és jövő
Készítette: Erdőmánia (Indigo Communications Kft.)
Szakmai partner: KEFAG Zrt.
Helyszínek: Császártöltés és környéke
Hossz: 47 perc
Téma: klímaváltozás, erdészet, ember és természet kapcsolata
Az Erdők a Homokhátságon – jelen és jövő című film itt érhető el.
Az Erdőmánia felületei:
https://www.youtube.com/@erdomania
https://www.facebook.com/erdomania
https://www.instagram.com/erdomaniamagazin/
https://erdomania.hu



