2026. január 5. - Több állami nagyvállalat megítélése volt kifejezetten rossz az elmúlt évben – derül ki a Romania Curată által ismertetett friss elemzésből.
A jelentés szerint az online térben a legtöbb negatív hír a vasúttársaság személyszállító részlegéhez (CFR Călători) fűződött. Így messze ennek a társaságnak van a legrosszabb hírneve.
Az elemzés a Public Perception Index (PPI-RO) 2025 adataira épül, amely azt vizsgálta, milyen gyakran és milyen hangnemben említették a vállalatokat a közösségi médiában és az online sajtóban.
A tíz legrosszabb hírnevű vállalat közül több is állami tulajdonban van. A lista élén toronymagasan a CFR Călători áll, amelyet az utasok elsősorban a gyakori késések, a zsúfoltság és a szolgáltatások gyenge minősége miatt bíráltak.
A második helyen a Román Posta, amelyet a lassú kézbesítés és a szervezési problémák miatt ér kritika. A negatív toplistán előkelő helyen szerepel a Tarom és az erdőgazdálkodásért felelős Romsilva is.
A Romsilva rossz megítélése nagyrészt azzal magyarázható, hogy több ízben is megjelent olyan hír miszerint a vállalat vezető tisztségben lévő személyeknek óriási prémiumokat fizettek, miközben az állami erdők állapota sok helyen romlott, és továbbra is komoly gondot jelentenek az illegális fakitermelések.


