Elmehet egy különleges küldetésre, ahol esőerdőket fotózhat, hogy felhívják a figyelmet az erdőirtások hatásaira. Az utazáson készített képekből limitált példányszámú könyvet jelentetnek meg, amelyet Károly herceg – akinek alapítványa a díj támogatója – a decemberi koppenhágai ENSZ-klímakonferencia előtt átad majd a résztvevőknek.
– A Föld három legjelentősebb esőerdejét célozzuk meg: az Amazonas-medencében, a Kongó-medencében és az Indonéziában találhatót. Ez nagy felelősség, hiszen a könyv, amelyet az én képeimmel illusztrálnak, olyan fontos emberek kezébe kerül majd, mint Barack Obama – mondta Daniel Beltra.
Korábban is dolgozott már esőerdőkben?
– Az Amazonasnál lévőt és az indiait igen jól ismerem. Szörnyűség, ami ott zajlik. Tavaly a szumátrai pálma termesztéséről tudósítottam: amerre csak a szem ellátott, pálma volt, erdő már sehol. Indonéziában még van arra lehetőség, hogy az ember közeli képeket készítsen. Az Amazonasnál, aki ezt megpróbálja, az életét kockáztatja. Az erdőirtások nagy része illegális: a legjobb, legegészségesebb fákat vágják, majd a területet felgyújtják, a földet pedig farmnak használják, vagy szójatermesztésre. Éppen ezért nem akarnak ott semmilyen fotóst vagy civilszervezeti embert látni. Ez az oka annak, hogy legtöbbször légifotókat szoktam készíteni.
Hogyan lett környezetvédelmi fotós?
– 13 éves koromban kezdtem el a természetről fotókat készíteni. De a Greenpeace nyitotta fel teljes mértékben a szememet. 1992 óta dolgozom velük együtt. Így kerültem a mururoai francia nukleáris tesztek közelébe 1995-ben, az ő segítségükkel tudtam megmutatni a klímaváltozás sarkkörre gyakorolt hatását is. Nadia Loddo