Negyvenkilenc állami vállalat vezetőinek fizetéséről közöl adatokat jövő hét elejéig a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) - írja a Magyar Nemzet. Az MNV-t erre egy jogerős bírósági ítélet kötelezi.
A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt.-hez megérkezett a Fővárosi Ítélőtábla jogerős ítélete, miszerint nyilvánosságra kell hozni az állami vállalatok felső vezetőinek fizetését és juttatását - írja a Magyar Nemzet.
A napilap szerint a társaság eleget téve az ítéletnek, legkésőbb a jövő hét elejéig honlapján közli az adatokat, ám nemcsak a négy nagyvállalat - MNV, Szerencsejáték Zrt., Magyar Villamos Művek Zrt., Magyar Posta Zrt., - vezetőinek béreit hozza nyilvánosságra, mint ahogy azt az ítélet előírja, hanem összesen 49 állami vállalatról közöl majd adatokat.
Száraz Gábor, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. szóvivője a ForestPress-nek elmondta, hogy a döntés azon jogszabályon alapul, amely a tartós állami tulajdonban maradó vállalatokra illetve azok vezetőire vonatkozik, így az erdészeti társaságokra és vezetőikre is.
Az adatok nyilvánossága abból a szempontból érdemel figyelmet, hogy a közelmúltban került az érdeklődés középpontjába a Gyurcsány Ferenc kezdeményezte vezetői jutalom, prémium fölajánlás ügye. A ForestPress úgy tudja, hogy a mozgóbér a vezetők jövedelmének 30-40 százalékát teszi ki.
A cégeket még a Blikk perelte be, miután azok személyiségi jogokra hivatkozva nem árulták el vezetőik fizetéseit. A Fővárosi Ítélőtábla februárban másodfokon is úgy határorozott, hogy az adatok közérdekűek, így nyilvánosak.


