Az Országos Erdészeti Egyesület egyik legnépesebb és legaktívabb szakosztálya tartotta évadnyitó ülését Budapesten, 2010. február 24-én.
Az egykor a közjóléti szakosztályból kivált műhely azóta bizonyította, hogy fontos szerepet tölt be az egyesület életében.
Ormos Balázs szakosztályelnök bevezetője után Antal József, a helyi választási bizottság elnöke ismertette a szakosztály tisztségeire érkezett javaslatokat. Az elnöki funkcióra négy jelölés érkezett, de csak egyikük vállalta, a titkári funkcióra kilenc személyt javasoltak, de végül csak ketten (Kun Margit és Szabó Lajos) vállalták a megmérettetést.
A választás eredményeként Ormos Balázs korábbi elnököt választották újra, illetve Szabó Lajos korábbi titkár is bizalmat kapott újabb négy évre.
Az országos tisztségek közül az elnöki funkcióra négy jelölt volt, de csak egyikük kapta meg a szükséges szavazatokat, általános alelnöknek három jelölt volt, de ismét csak egyikük kapott elegendő szavazatot.
A technikus alelnök személyére nem született javaslat, a három magánerdős alelnöknek javasolt közül szintén csupán egyikük kapott elegendő szavazatot.
Az ellenőrző bizottság elnökére egy jelölt volt, aki meg is kapta a kellő számú szavazatot, míg az Erdészeti Lapok szerkesztő bizottsága elnökének javasolt két jelölt közül egyikük ért el elegendő ajánló szavazatot.
Ormos Balázs a megnövekedett munkákra hivatkozva javasolta egy titkárhelyettesi funkció létrehozását. A javaslatról végül nem született döntés.
Szabó Lajos a 2009. évet értékelve többek között elmondta, hogy az eredeti munkatervhez képest többet végzett a szakosztály. Megemlítette a sasréti erdei iskolai nyílt napot, a Föld Napja és a Madarak-Fák Napja rendezvényét, és a szakosztály szempontjából talán a legfontosabbat, az FVM és az OEE megállapodását az erdészeti erdei iskolák ügyéről. Szintén a tavalyi év feladatai között szerepelt a szakértői munkacsoport megalakítása és az erdei iskolák minősítése.
Ebben az évben folytatódó program az erdőpedagógiai kézikönyv megírása, amelyhez a bajor kollégáktól kapnak segítséget.
A gondok között említette az erdőpedagógia továbbképzés elmaradását, valamint az erdők hete programjának kiírásával kapcsolatos bizonytalanságot.
A szakosztály javaslatot juttatott el a NymE Erdőmérnöki Kar dékánjához, hogy vegyék fel az erdőpedagógiai oktatást is a kar tantervébe. Az illetékes dékánhelyettes, Pájer József válaszában jelezte, hogy örömmel vették a javaslatot, és a most kidolgozandó, már osztatlan, ötéves képzést nyújtó tantervnek része az erdőpedagógiai oktatás és a tantárgy már hallgatható lesz 2010 őszétől. Z.