
2010. szeptember 12. - A mai gazdasági környezetben az is nagy teljesítmény, hogy megrendezték az Erdészeti és Faipari Szakvásárt Sopronban

Ez volt a véleménye az innoLignumon megjelent számos szakembernek. Amikor a gazdasági vállalkozások, társaságok súlyos takarékossági döntésekre kényszerülnek, az elsők között szokták kihúzni a tervek közül a kiállításokat. Mások úgy gondolják, hogy ha nem is a győzelem – az üzletkötés –, hanem a részvétel a fontos, és ezért a megjelenés mellett döntöttek.

A csarnok kiállítóterében föltűnő volt az egyik alapító, a Nyugat-magyarországi Egyetem domináns jelenléte. Az Erdőmérnöki és a Faipari Mérnöki Kar egyaránt jelentős és látványos bemutatókkal képviseltette magát.

Az alapterület szempontjából szintén dobogós erdőgazdasági társaságok közös standja is hagyományosan monumentális volt, ám az élet hiányzott a takaros tárgyalóasztalok körül.

A kisteremben idén két külön kiállítás kapott helyet, a 150 éves SMAFC jubileumi bemutatója, valamint az Ipoly Erdő Zrt Ember az erdőben, az erdőért című fotókiállítása.

A szabadtéren hagyományosan a gépbemutatók sorakoztak, míg a sátorban a faipari gépsorok, famegmunkáló gépek kaptak helyet.

A vásár területén örömmel láttuk lépten-nyomon a waldenes egyetemi hallgatókat, akik alaposan kivették részüket a vásár működtetésének napi tennivalóiból.

A kiállítás csatlakozó rendezvényei, bemutatói pedig a bőség zavarát idézték elő, melyek között robothelikopteres repülést, tréninget, marketingkonferenciát, fakitermelő világbajnoksági felkészülést, faépítészeti konferenciát, kreatív játszóházat is találhattunk.

Amennyiben sikerül Fodor Tamás polgármester bejelentését megvalósítani, és 2011-ben valóban nemzetközivé válik az innoLignum, az új lehetőségeket jelent a kiállítóknak és óriási kihívást a szervezőknek. A 2011. év (első fele) nem csupán a magyar EU elnökséget jelenti, hanem az Erdők Nemzetközi Évét is. Érdemes lesz egy különlegesen nagyszabású innoLignummal a világ elé állni. (z)