OEE Győri Erdőgazdasági Helyi csoport tanulmányútja a Mezőföldön (ForestPress)

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív
 
Image
2010. október 27. - A helyi csoport ez évben október 15-16-ra szép őszi időben szervezte szokásos éves tanulmányútját tagjai számára. Ezúttal a VADEX Mezőföldi Zrt. látta vendégül a kisalföldi erdészeket. Péntek reggel Majoros Gábor vezérigazgató helyettes és munkatársai fogadták a 22 tagú küldöttséget az erdőgazdaság székesfehérvári székházában, ahol frissítő elfogyasztása közben megtekintették a székházat és gyönyörködtek a falakon kiállított különféle kiváló trófeákban, igaz a sokáig világranglistát vezetőket csak másolatban.
Image
Az erdőgazdaságról szóló ismertető után városnéző sétára indult a csapat. Szakszerű idegenvezetés segítségével ismerkedtek ősi koronázó városunk régi és újabb kori emlékeivel, nevezetességeivel.

Délre érkeztek a soponyai vadászházhoz ebédre, ahol Kisteleki Péter vezérigazgató mindenre kiterjedő tájékoztatást adott az erdőgazdaságban folyó munkákról, gazdálkodási problémákról.
 Image
Ebéd után a bárándi erdőbe kalauzolták ki a vendégeket, ahol az apróvad tenyésztés itt kialakított rendszerével ismerkedhettek meg. Sebestyén János és Maár Gyula kollégák szakszerű vezetésével járták be a hatalmas fácánnevelő telepet, ahol a sok ezer madár között többek között mexikói vadpulykákat is megfigyelhetők voltak. Az apróvadtenyésztés módszereiről, buktatóiról, a vadászat és erdőgazdálkodás összeegyeztetésének problémáiról szóló magyarázatok vezettek be az apróvad vadászat rejtelmeibe. Nagy vadászatok élményét, hangulatát megidézve, gyönyörű napsütéses időben járták be a szinte teljes egészében a vadászat céljainak alárendelt erdőtömböt.
Már esteledett, amikor visszaértek a soponyai vadászházhoz, ahol a szállás is volt. Az itt létrehozott vadászati múzeumban Sándorfalvi László erdész kolléga szakszerű ismertetője mutatta be a hely és a környék vadászati kultúrájának történeti dokumentumaival, trófeáit.

Szombaton a Velencei tó környékére vezetett a csapat útja. A Pákozd–Sukoró arborétumot és a benne létrehozott erdészeti múzeumot Emmerlingné Marietta hcs. titkár mutatta be. A kilátóba felmászva kitárult a Velencei tó vidéki táj, az 1948-as szabadságharc első győztes csatájának helyszíne. Erről és a magyar katonatörténet jeles eseményeiről a pákozdi Katonai Emlékparkban tájékozódtak, tisztelegtek hőseink emléke előtt.
Image
Ebédre Tímárra a vadászházba vártak a társaságot. Ez után a tanulmányút záró eseményeként Tóth Károly vadászati ágazati igazgató kalauzolásával mintegy két órás séta következett a 800 hektáros vadaskertben, gyönyörködött a társaság a szem elé kerülő állatok látványában közben megvitatva a vadgazdálkodás, vadászat helyi jellegzetességeit. GLG

 

© 2024 Forestpress. All Rights Reserved.