2011. december 18. - A Tapolcai Parkettagyár új felületkezelő sorát ünnepélyes keretek közt adták át 2011. december 16-án Zalahalápon. 2007. szeptemberében értékes díjat nyert a Tapolcai Parkettagyár. A Magyar Exporthitel Biztosító által tíz évvel ezelőtt alapított Magyar Termék Nagydíj 2007. évi pályázatán a nyertesek közé választották a Bakonyerdő Zrt PanLoc parketta gyártmányát is.
A társaság faipari üzeme azóta is tartja lendületét, és remélhetően véget ért az a bizonytalan korszak, amely hosszú éveken át jellemezte a parkettagyártást a Bakonyerdő háza táján.
Varga László vezérigazgató avató beszédében kiemelte, hogy „A parkettagyártás hazai történetében nem mindennapi fejlesztéssel, a közel 750 millió Ft-ot meghaladó értékű beruházást a Bakonyerdő Zrt. hitelfelvétel nélkül hajtotta végre.”
Ismerve a társaság kormányváltás előtti gazdasági zökkenőit, az azt követő vezetői válságot, az új irányító stáb dicséretére válik a bátor és következetes kitartás a beruházás véghezvitele érdekében. A több, mint három évtizedes múltra visszatekintő BEFAG parkettagyártás történetében minden bizonnyal új fejezet kezdődik ezzel a műszaki fejlesztéssel, amit a társaság saját erőből valósított meg. Ez még akkor is bátor tett napjaink depressziós gazdasági körülményei közepette, ha a Bakonyerdő Zrt a hazai erdészeti társságok zászlóshajójának tekinthető. Ezt jól látja a vezérigazgató is, aki így fogalmazott: „Ha a munka alapú társadalom felépítésén fáradozunk, kiemelkedő jelentőséget kapnak a termelő beruházások. Az olyan termelő beruházások, amelyek létrehozásával munkalehetőséget teremtünk hazánkban, és a termelőmunka révén piacképes, korszerű, hazai gyártású terméket állítunk elő, mert a beruházás a fejlődés motorja. Aki a válságban beruház, kockázatot vállal, de joggal bízhat abban, hogy a válság befejeztével, vagy akár csak enyhülésével komoly helyzeti előnyre tesz szert versenytársaival szemben, hiszen egy magasabb szintről tudja fokozni termelési és értékesítési tevékenységét.”
Az új technológia lehetővé teszi, hogy a legmagasabb piaci igényeket is ki tudják elégíteni, s a legkorszerűbb antibakteriális, antiallergén felületű parketta előállítására is képesek, de a vásárlók kívánsága szerint csúszásgátló vagy különleges színezésű felületet is elő tudnak állítani. A speciális – antikolt, tűzkésleltető - bevonattal ellátott felületekkel akár különleges igényeknek is megfelelhetnek.
Szöllősi Jánosné, a Magyar Fejlesztési Bank Kockázatkezelési Főigazgatóságának ügyvezető igazgatója köszöntőjében utalt a parkettagyártás és értékesítés közelmúltbéli nehézségeire, ami az üzem létszámának 124 fővel való csökkentésével járt.
Reményei szerint a rövid idő alatt megvalósított beruházás konszolidálja e téren is helyzetet. Szavai szerint a tulajdonos részéről számos kétség merült föl a fejlesztéssel kapcsolatban, de az eredmények a társaság vezetését igazolták: hitel nélkül, határidőre készült el a beruházás. Köszöntőjét Széchenyi szavaival zárta: Tőlünk függ minden, csak akarjuk!
Császár László, Tapolca város polgármestere kiemelte, hogy a Bakonyerdő Zrt a térség meghatározó munkáltatója. A társaság a megyei gazdasági toplistán a 19. helyen áll, és kiemelt adófizetője a városnak.
Hangsúlyozta, hogy az itt gyártott parketta messze viszi a település jó hírét. Sok sikert kívánt a 2012-ben, Hannoverben rendezendő szakkiállításon való részvételhez. Végezetül azt kívánta, hogy sikerüljön megtartani a mintegy kétszáz munkahelyet az üzemben.
A tapolcai Járdányi Pál Zeneiskola fúvós kvartettjének műsora és Steiner Dániel középiskolai tanuló versmondása – Vészi Endre: Műhely felülnézetből – után Márfi Gyula, a Veszprémi Főegyházmegye érseke mondott áldást.
Köszönetet mondott, hogy ő is szólhat egy ilyen avatáson. A bibliai ácsokról és mesterekről szólt példabeszédében, és azokról a mai szakemberekről, akik nem adnak ki a kezükből hibás terméket, mert szeretik a munkájukat, lelkiismeretesek, becsületesek. Majd megáldotta a létesítményt, kérte az Urat, szálljon áldása erre az üzemrészre, s azokra, akik becsületes munkájukkal itt dolgoznak.
Ezt követően Seregi János, az MFB Agrár- és Zöldbank Főigazgatóság ügyvezető igazgatója, Császár László polgármester és Varga László vezérigazgató az üzemrész bejáratánál kifeszített nemzeti színű szalag átvágásával fölavatták az új létesítményt.
A világszínvonalú gépsort működés közben a vezérigazgató mutatta be a vendégeknek. (Z)
További fotók a Facebookon
Még több fotó a Facebookon
Kapcsolódó:
Bakonyból jelentettek Őszödre?
Személyi változások a Bakonyerdő Zrt-nél
Jól teljesítettek a részvénytársaságok
Parkettával a mélypontról a csúcsra