Környezetbarát technológiákkal mutatkozott be Lengyel-Annafürdő (ForestPress)

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív
 
Image
2012. május 21. - Környezeti Nevelés és Ökoturisztikai Kiállítás 2012. május 12-13-án Lengyel-Annafürdőn Egész évben kiváló turisztikai és erdei iskola program lehetőséget kínál a Tolnai-hegyhát déli részén található Lengyel-Annafürdő, a gróf Apponyi család egykor kedvelt üdülőhelye. A bükk és hárs elegyes tölgyerdők árnyában meghúzódó közjóléti objektum tavasszal különösen szép pompában tündököl, ezért kiváló alkalmat ad szabadtéri rendezvények megtartására. A dél-dunántúli régió erdészeti erdei iskoláinak tagjaként rendszeresen szervezünk a régió erdei iskoláival közösen környezeti nevelés és ökoturisztikai témában nyílt napokat, így idén május 12-13-án, a nemrég környezetbarát technológiákkal felújított Lengyel-Annafürdő mutatkozott be kiállítás formájában az érdeklődők előtt – tájékoztatott Gál László a Gyulaj Erdészeti és Vadászati Zrt. erdőművelési és közjóléti ágazatvezetője.

Az első nap, szombaton elsősorban a környezeti neveléssel foglalkozó pedagógusokat, osztályfőnököket és szabadidő szervezőket, második nap, vasárnap pedig inkább az ökoturizmus iránt érdeklődő magánszemélyeket, turisztikai szakembereket és a rendezvény szervezőket várták. A beharangozott rossz időjárás ellenére az ország különböző részeiről érkezetek vendégek, elsősorban Dél-Dunántúlról, de távolabbról, pl. Budapestről és Nógrád megyéből is voltak érdeklődök.
Image
A régió erdészeti erdei iskolái minden évben közösen szervezik ezt a nyílt napot, de mindig váltott helyszíneken. Így idén a házigazda a Gyulaj Erdészeti és Vadászati Zrt. lengyel-annafürdői Erdei Iskolája látta vendégül a társszervezőket. A Mecsekerdő Zrt-től a Mókus Suli Erdei Iskola, a SEFAG Erdészeti és Faipari Zrt-től a Sziágyi Erdei Iskola, a Gemenc Zrt-től a Pörbölyi Erdei Iskola és a Mocz és Társa Magánerdészet Kft-től a Somogyszobi Erdei Iskola volt a társszervező, de az egészséges és környezettudatos életmód népszerűsítésével foglalkozó VitaFutura Alapítvány is részt vállalt a szervezésben.

A szokásos megnyitó beszédet a csodás erdei világot idéző moldvai csángó ének és bukovinai székely mese színesítette, mivel a környék lakosai személyesen is sok szállal fűződnek ezen néphagyományokhoz. A megnyitót követően terepi programon vehettek részt a látogatók. Lovas kocsival történelmi túrára invitálták az Apponyiak nyomában az érdeklődőket, vagy kerékpárral a közeli Szentkúti kunyhó-Ökoházhoz kerekezhettek le a vendégek. A gyalogtúrát kedvelők a Szarvasbogár- és a Hunyor Tanösvényen ismerkedhettek meg a környék természeti adottságaival, vagy épp a vadasparkkal. Az ebédet követően az erdészeti erdei iskolák pavilonjait, illetve a házigazda Lengyel-Annafürdő legújabb fejlesztéseit tekinthették meg. Közben kézműves foglalkozások (fafaragás, csuhézás) színesítették a programot. Távozóban az autóval érkező vendégek a Szentkúti kunyhó-Ökoháznál megpihenve ismerkedhettek meg az ökogazdálkodással, a háziállat-simogatóval és a zöld technológiák fortélyaival, miközben kemencében sült langallót és friss bodzaitalt fogyaszthattak.

A Tolnai-hegyhát kicsit elfelejtett, vadregényes tája az aktív és a nyugodt pihenésre vágyó turistákat, vagy az erdei iskolai csoportokat is egyaránt várja. Ott mindenki megtalálja a neki megfelelő programot, kikapcsolódást, vagy épp a kalandot. A nagyközönség előtt még kevésbé ismert helyszínek és programok bemutatása a régió ökoturisztikai fejlődését segítik elő. Az eddigi tapasztalatuk az, hogy az egyszer odalátogatók zöme később is visszatér, sőt jó hírüket is terjeszti, mivel meggyőző képet kapott.


© 2024 Forestpress. All Rights Reserved.