2014. szeptember 24. – A NÉBIH Erdészeti Igazgatóság tanácstermében tartotta választási taggyűlését az Országos Erdészeti Egyesület Közönségkapcsolatok szakosztálya szeptember 18-án.
Bogdán József szakosztálytagtárs javasolta, hogy az OEE javaslata alapján évente legalább egy szakosztályalkalmat valamelyik társszakosztállyal együtt rendezzünk. Ezzel tulajdonképpen a mi korábbi gyakorlatunkat folytathatjuk, hisz’ az Erdők a közjóért szakosztállyal szoros együttműködésben dolgoztunk eddig is. A mi szakosztályunk további együttműködő partnere lehet az Erdészeti Erdei Iskola szo., az Erdei Vasutak szo., és az Erdőtanúsítási szo., amelynek tagjai egy része belépett hozzánk, tekintettel ez utóbbi megszűnésére.
A választás után Lomniczi Gergely gratulált az újraválasztott szakosztály-vezetésnek, és köszönetet mondott azoknak a szakosztálytagoknak, akik az elmúlt időszakban aktívan kivették a részüket az egyesületi munka egyéb területein is.
Felhívta a figyelmet néhány közeli egyesületi rendezvényre, többek között a Mocz és Társa Kft által szervezett Erdésznők Találkozójára, a szeptember 27-én kezdődő Erdők Hete rendezvényeire, amelynek további programjait is várja az OEE titkársága. A szakképzéssel kapcsolatban reményét fejezte ki, hogy sikerül visszaállítani a külön erdészképzést.
Szakosztálytémaként javasolta, hogy vegyük föl a kapcsolatot a NÉBIH Központ kommunikációs vezetőjével, hisz’ az utóbbi időben komoly tájékoztató munka folyik az intézménynél.
Végezetül Jáger László EVGI intézetigazgatót kérte föl Zétényi Zoltán szakosztályelnök az erdészeti kommunikációs továbbképzéssel kapcsolatos elképzelésinek kifejtésére.
A szakosztályelnök elöljáróban emlékeztetett, hogy éppen egy évvel ezelőtt, Jung László, akkor frissen hivatalba lépett MFB igazgatót keresték meg ezzel a javaslattal, aki támogatta az elképzelést, de kérte, hogy építsék be a NymE EMK szakmai továbbképzési rendszerébe. Akkor fölvették a kapcsolatot Lakatos Ferenc dékánnal, aki szintén jónak tartotta az ötletet, és felkérte Jáger László intézetigazgatót a részletek kidolgozására és az együttműködésre. Ez év elején, a soproni évnyitó szakosztályalkalmon került sor az első konzultációra.
Jáger László az egyetem ellentmondásos gazdasági helyzetének ecsetelésével kezdte. Ez a továbbképzésre nézve azt jelenti, hogy a költségek kifizetése okoz gondot. Ettől nem függetlenül a felvett hallgatók számának csökkenése is rontja a feltételeket. Az oktatott szakok száma is csökkent. Az intézet oktatói létszáma is négy fővel csökkent.
A jelenlegi feltételek csupán kis program indításához elegendőek. Hétvégi, másfél napos, Sopronban tartott rendezvényben gondolkozik. Első közelítésben közvetlen kommunikációs kiscsoportos gyakorlatokat lehetne tartani, rádiós és televíziós szereplési gyakorlatokat.
A szakosztályelnök javasolta, hogy – tekintettel a társaságok új tulajdonosi helyzetére – egyeztetni kellene az FM illetékes vezetőivel is.
Továbbá érdemes volna megvizsgálni, hogy milyen EU-s - pl. TÁMOP - projektbe lehetne beilleszteni ezt a témát, megteremtve ehhez az érdekeltséget.
Lengyel László hozzátette, a társaságuknál az a napi gyakorlat, hogy a téma legjobb ismerőjét jelölik ki a sajtóval való kapcsolattartásra.
Ez a helyzet, úgy tűnik, a gyakorlat oldaláról alátámasztja a továbbképzés indokoltságát.
Az intézetigazgató ismét hangsúlyozta, meg kell vizsgálni, hogy a társaságok részéről van-e igény az ilyesfajta továbbképzésre. A szakma mondja meg, hogy mit szeretne, egynapos vagy hosszabb képzést.
Iványi Ákos szerint is meg kell keresni az új felügyeleti szervet, és az ottani szándékok ismeretében talán jobb volna központi fekvésű helyen, Budapesten tartani a képzést.
Jáger László arról tájékoztatott, hogy jelenleg három pályázati kérelmük fut, s amennyiben nyernek, integrálható a téma, mert mindegyiknek van kommunikációs aspektusa.
Dobó István azt javasolta, hogy készüljön egy teljes program a témában, és azzal kell odaállni az illetékesek elé.
Kertész József emlékeztetett, hogy évtizedekkel ezelőtt gyakorlat volt a „frissítő tanfolyam”, ahol többek között a sajtókapcsolatokról is esett szó.
Az intézetigazgató leszögezte, hogy kommunikáció témában belső erőkkel a továbbképzést nem tudják megoldani, a külső erők bevonásához pedig pénzügyi terv kell.