2016. június 29. - Az Országos Magyar Vadászkamara szervezésében június 16-17-én bonyolították le a Hivatásos Vadászok Országos Szakmai Versenyét, amelynek házigazdája ez évben a Bakonyerdő Zrt. és az OMVK Veszprém megyei Területi Szervezete volt. A versenyt a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei versenyző nyerte 19 megye 22 indulója közül. A minden második évben megszervezett rendezvény nem csupán megmérettetés, hanem közösségi esemény, szakmai program is egyben.
Az első versenynap helyszíne a BEFAG Erdész Lövészklub gyenesdiási lőtere volt. Pap Gyula, az OMVK Veszprém megyei Területi Szervezetének elnöke, az OMVK sportvadász alelnöke az országos elnökség nevében üdvözölte az egybegyűlteket. Külön örömét fejezte ki, amiért az egykor Veszprém megyéhez tartozó területen országos jelentőségű esemény lebonyolítására kerülhet sor köszönhetően a Bakonyerdő Zrt.-vel való összefogásnak, majd balesetmentes és eredményes versenyzést kívánt a megyéjüket képviselő hivatásos vadászoknak. A Bakonyerdő Zrt. képviseletében Horváth Iván vezérigazgató-helyettes köszöntötte a vadőröket a patinás, 53 éve működő lőtéren. Keczeli Zoltán lőtérvezető ismertette az egyes feladatokat, amelyek összeállítása során arra törekedtek, hogy az apróvadas illetve nagyvadas jellegű vadászterületeket kezelő hivatásos vadászok lőkészségét is egyformán próbára tegyék.
A lőverseny után a résztvevők és kísérőik látogatást tettek Keszthelyen, a Helikon Kastélymúzeum Vadászati Múzeumában. Itt Tóth Csaba, az intézmény vezetője kalauzolta végig a csoportot a kiállításon. Nem volt titok, hogy a tartalmas idegenvezetésen elhangzó információkra érdemes figyelni, lévén a másnapi teszt vadászati kultúrára vonatkozó kérdései között több is kapcsolódott a múzeumi tárlathoz.
A második napon a megmérettetésnek a balatoncsicsói Balaton-Felvidéki Erdészeti Erdei Iskola adott otthont. A reggeli megnyitón Horváth Iván kiemelte a hivatásos vadászok hatalmas felelősségét, megjegyezve: munkájuk nem csak a vadállományhoz kapcsolódik, de az erdőgazdálkodásra is hatással van. Kifejezte abbéli reményét, hogy a rendezvény nem csak a tudást és a szakmaiságot erősíti, hanem egyben baráti találkozó is. Dr. Jámbor László, az OMVK elnöke emlékeztetett arra, hogy a vadászkamara elnöksége a 2014-es tisztújítás után egy rövidtávú programban külön célként fogalmazta meg a hivatásos vadászok erkölcsi és anyagi megbecsülésének megerősítését. Tette ezt azért, mert az érdekképviselet meggyőződése, hogy ők a letéteményesei a minőségi vadgazdálkodásnak. Mint fogalmazott, a tavaly módosított Vadászati törvény szavatolja azt, hogy a következő években a vadőrök munkakörülményei jelentősen javuljanak. A megnyitó zárásaként Pölöskei Balázs, a Bakonyerdő Zrt. megbízott vadgazdálkodási ágazatvezetője ismertette a technikai részleteket és a versenynap menetét.
Az eredményhirdetés előtt Pap Gyula foglalta össze a versenynapot, aki szintén aláhúzta: a hivatásos vadászoknak óriási a szerepe a vadgazdálkodás eredményességében. Beszédében külön méltatta a szervező állami erdőgazdaság munkáját. Horváth Iván zárszavában „a szakma végvári vitézeinek” nevezte a vadőröket.
Eredmények
1. helyezett: Róka Bence (Szabolcs-Szatmár-Bereg megye, Tiszavasvári Szikra Vt.)
2. helyezett: Pintér Dávid (Pest megye, Ipolyerdő Zrt.)
3. helyezett: ifj. Kuslics István (Győr-Moson-Sopron megye, TAEG Zrt.)
Az első négy helyezett teljesítményét vadászati lehetőségekkel ismerték el. A verseny győztesének nem csak az összesített eredménye lett a legjobb: két versenyszámban is remekelt, így két különdíjat is hazavihetett.