2017. március 21. – A közeljövőben új, hosszú távú együttműködést megalapozó szerződést ír alá a Magyar Nemzeti Bank és a Soproni Egyetem.
2017. március 2-án, az egyetem Erzsébet utcai Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Karának aulájában gyülekeztek a meghívottak a névadó ünnepélyre. Soproni Egyetemisták Vadászkürtöseinek Baráti Köre fanfárjával jelezte az ünnepség kezdetét. Ezt követően bevonultak az egyetemi zászlók, illetve az elnökségben helyet foglaló vendégek és egyetemi tisztségviselők.
Fekete György, professzor emeritus, a Magyar Művészeti Akadémia elnöke után Dubéczi Zoltán, a Magyar Rektori Konferencia főtitkára, a Magyar Nemzeti Bank oktatási igazgatója emelkedett szólásra.
Köszöntőjét azzal kezdte, hogy a Magyar Nemzeti Bankot és az egyetem Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Karát összeköti a név. Lámfalussy Sándort a monetáris integráció és az euró atyjának tekintik, akinek nevét a kar a közlemúltban vette föl. A Magyar Nemzeti Bank 2004 óta évente megrendezett legjelentősebb konferencia sorozata szintén a világhírű professzor nevét viseli.
A közös szellemiség már az elmúlt három év során együttműködést hozott létre, amelynek néhány elemét megemlítette a főtitkár: az utóbbi években az MNB által létrehozott oktatást támogató alapítványok a közgazdasági kar 18 projektjét támogatták 40 millió forint értékben. Ezek között a monetáris nyári egyetemet, tananyagfejlesztést, pénzügyes nyári tábort, a Soproni Pénzügyi Napokat, egy makro pénzügyi program kialakítását, valamint különböző konferenciákat. Több doktorandus hallgatónak adnak a fokozatszerzéshez támogató ösztöndíjat. Az Országos Kiválósági Közgazdasági Ösztöndíj Program keretében tíz közgazdászhallgató kap ösztöndíjat közvetlenül a Magyar Nemzeti Banktól. Ezek az együttműködések elsősorban projektalapon születtek meg.
Az utóbbi napokban az egyetem rektorával és a dékánnal folytatott tárgyalások eredményeként arról tájékoztatta a hallgatóságot, hogy a közeljövőben új, hosszú távú együttműködést megalapozó szerződést ír alá a Magyar Nemzeti Bank és a Soproni Egyetem. Ennek keretében a MNB a közgazdászképzés színvonalának emeléséhez kíván hozzájárulni anyagi és szakmai eszközökkel egyaránt. Ennek néhány elemét kiemelte a főtitkár: további ösztöndíjakat adnak, támogatni fogják a német és az angol nyelv alap és mesterszintű képzést, az oktatók és a hallgatók nemzetközi mobilitásának növeléséhez további támogatást adnak, valamint a szakkönyvtár fejlesztését.
Végezetül sok sikert kívánt az egyetem és a kar vezetésének a munkájukhoz. (z)