2017. március 21. – Ennek az egyetemnek a művészképzése európai színvonalú, többet érdemel, mint hogy egy mérnöki kar alárendeltje legyen.
2017. március 2-án, az egyetem Erzsébet utcai Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Karának aulájában gyülekeztek a meghívottak a névadó ünnepélyre. Soproni Egyetemisták Vadászkürtöseinek Baráti Köre fanfárjával jelezte az ünnepség kezdetét. Ezt követően bevonultak az egyetemi zászlók, illetve az elnökségben helyet foglaló vendégek és egyetemi tisztségviselők.
Dinnyés Álmos, az egyetem kancellárja után Fekete György, professzor emeritus, a Magyar Művészeti Akadémia elnöke emelkedett szólásra.
Bevezetőül megjegyezte, hogy neki szerencséje van, mert „haza beszélhet”. Az Alkotmányra hivatkozva emlékeztetett, hogy a magyar tudomány kérdéseiben a Magyar Tudományos Akadémia, a magyar művészet dolgaiban pedig a Magyar Művészeti Akadémia az illetékes.
Elmondta, hogy tíz éven keresztül utazott hetente kétszer Budapestről Sopronba az Alkalmazott Művészeti Intézetbe, és a szakmai életének legszebb pillanatai ehhez a tíz évhez fűződnek. Azóta a különböző zsűrikben találkozik azokkal a növendékeivel, akik itt végeztek. Boldog, hogy ők onnan indultak, ahova ő érkezett egykor.
Javaslatot tett a Rektornak egy nagyon fontos kérdésben: zárkózzék föl azon egyetemek sorába, ahol a művészeti képzés önálló karon folyik, s nem egy műszaki kar alárendelt szervezetében. Kifejtette, hogy ezt már számos alkalommal elmondta, és ezután is elmondja majd, mert ennek az egyetemnek a művészképzése európai színvonalú, többet érdemel, mint hogy egy mérnöki kar alárendeltje legyen. Jelezte, hogy ennek az anyagi hátterét is pontosan ismeri.
Jó munkát kívánt a név visszaszerzésével kapcsolatos valamennyi munkához.
Végül jó munkát kívánt a tanároknak és a hallgatóknak, majd személyes hangot megütve megköszönte a meghívást, majd hozzátette, hogy Sopron a második hazája lett. (z)