2017. október 17. - A Bejárható Magyarország kormányzati program 160. erdei szálláshelyének átadásán 2017. október 14-én a földművelésügyi miniszter azt mondta: az erdei szálláshelyek hálózata lehetővé teszi már szinte az egész ország bejárását.
Fazekas Sándor közölte: a magyar erdő olyan érték és kincs, amelyet nemcsak őrizni kell, hanem meg is mutatni a magyar embereknek.
Jung László, az Egererdő Erdészeti Zrt. vezérigazgatója ismertette, hogy a cég 72 ezer hektár állami vagyon kezeléséért felelős, és feladataik közé tartozik a gazdálkodás és a védelem mellett a közjóléti tevékenység is. Ezek között említette túraútvonalak, arborétumok létesítését és fenntartását, nyílt napok szervezését, szálláshelyek felújítását és újak kialakítását.
A 190 millió forintból, önerőből megépített pazsagi kulcsosház átadásával egy 2010-ben indult, 1,6 milliárd forintos közjóléti program zárásához érkeztek. Ez azonban nem a végállomás, mert a középtávú terveikben egy újabb, 1,8 milliárd forintos program szerepel - mondta a vezérigazgató.
Vasas Csaba, Bükkzsérc polgármestere arról beszélt, hogy a külterületükön álló turistaházzal falujuk gazdagodott. Jelezte azt is, hogy a kormányzatnak köszönhetően hamarosan megépül a Mezőkövesd-Bükkzsérc kerékpárút, a Bükk déli irányból így falujukon keresztül jól megközelíthető lesz.
A pazsagi épületek múltjáról ismert, hogy 1945-ig a Szatmári Püspökség birtokához tartozott, mely korról a közelében fekvő Püspökles és Papkaszáló elnevezések is tanúskodnak.
A későbbiekben - az erdőgazdaság kezelésébe kerülve – a térségben dolgozó fakitermelő, erdőművelő brigádok szálláshelyéül szolgált, kocsiszínnel, lovas istállóval kiegészülve. A brigádok átalakulásával a munkásszálló jelleg megszűnt és új funkciójú, turisztikai szálláshellyé alakult az épület. 2005-ben az épület mellett egy kopjafát állítottak a közeli erdőkben szolgáló erdészek, dolgozók tiszteletére.
A későbbiekben a környékbeli erdők gazdag vadállományának köszönhetően kedvelt vadászati szálláshellyé fejlődött, de a bakancsosok körében is ismert, hiszen az Bükki Kékkör útvonala mellett fekszik és a sárga sávon haladó turisták számára is ideális szálláshely. A közelben számos természeti látványosság, barlang, látogatóközpont, várrom és hagyományait őrző bükki település elérhető. A közelben van a Hór-völgye, az Oszlai tájház, a Suba-lyuki barlang, de a jó állóképességűek akár Bánkútig is elmerészkednek.
A kiváló adottságoknak köszönhetően az EGERERDŐ Zrt. a megromlott műszaki állapotú főépület újjáépítése mellett határozott. Az építészeti terveket Abkarovics József és Abkarovics András készítette, mely alapján 2016-ban elkezdődött az építkezés. A kivitelező a BÓDI-MŰVEK Kft. volt.
A turistaház hatalmas előnye, hogy egy erdőtömb belsejében található, a mai világban megszokott vezetékes víz, hálózati áramellátás, gázvezeték és mobileszközök használatához szükséges térerő nélküli környezetben. Ennek megfelelően teljesen egyedi infrastruktúrával rendelkezik. Vízellátását forrás biztosítja. Az épület áramellátása áramfejlesztőkkel megoldott. Az épület melegét fatüzelésű kazán és cserépkályha biztosítja. Az épület 6 szobájában 22 fő szállhat meg, míg a tetőtérben kialakított matracszálláson 6 fő elszállásolása biztosított. Az alagsorban konyha és 50 fő befogadására alkalmas étkező helység áll a vendégek rendelkezésére, melyhez egy külső terasz csatlakozik.
Az épület kiválóan alkalmas iskolás csoportok, baráti társaságok, bakancsos turistacsoportok, nyugdíjasok közösségek fogadására. Az őszi- téli próbaüzem után a nagyközönség számára 2018 tavaszától foglalható az EGERERDŐ Zrt. Felsőtárkányi Erdészeténél.