A Bükk-fennsík közelében, Felsőtárkány és Bükkzsérc községhatárában zajlott versenyen a tíz igazgatóság csapatai térképi és GPS tájékozódásban, valamint mérési feladatokban vetélkedtek. Meg kellett határozniuk többek között a tájékozódási pontok tengerszint feletti magasságát és koordinátáit, az állomány átlagmagasságát, átlagátmérőjét, fakészletét. Azonosítaniuk kellett az erdőrészletekben található fafajokat, cserjéket és lágyszárúakat. Felmérték a gyapjaslepke által okozott esetleges kárt, és összeírták a területen található tereptárgyakat.
A versenyt a Baranya Megyei MgSZH Pécsi Erdészeti Igazgatóság csapata (Ábel Lajos, Szénási Miklós, Horváth László)nyerte, második lett a szegedi igazgatóság (Pálfalvi Zsolt, Boruzs Gábor, Veszeli János), harmadik, pedig a szombathelyi igazgatóság soproni osztályának csapata (Bicsák Zsolt, Szabó Károly, Lócsi Gyula).
A verseny fakultatív számában, az erdész műveltségi tesztben Spiegl János, a kecskeméti igazgatóság vezetője érte el a legjobb eredményt.
A verseny értékelésekor Wisnovszky Károly az MgSZH Központ Erdészeti igazgatója köszönetet mondott a vendéglátó Bükki Nemzeti Park Felsőtárkányi Erdei Iskolájának, az Egererdő Zrt-nek és az OEE Erdőrendezési Szakosztályának, továbbá kiemelte a rendezvény szerepét a csapatépítésben és a szakmai identitás gondozásában.
Halász Gábor, szakosztály-elnök a szakmai tanulságokon kívül hangsúlyozta a különböző „korosztályba” tartozó résztvevők hasznos együttműködését, az erdőrendezői hivatás kihívásait és szépségeit.
A versenyzők hétfő este részt vettek a felsőtárkányi katolikus templomban tartott ökomenikus zenés áhítaton, amelyet Ősz Gusztáv erdőmérnök családja és barátai mutattak be.
Kedden délelőtt a résztvevők Havas-Horváth István nyugdíjas erdőtervező szakavatott vezetésével Egerben városnézésen ismerkedtek a megyeszékhely történelmi nevezetességeivel.
A versenyzők és a vendégek a helyi erők, Schmidt Zoltán, id. Ősz Gusztáv és kollégáik, valamint a budapesti központ munkatársai, Szabó Szabolcs és Czirok István szakosztály-titkár gondos előkészítő és szervező munkája eredményeként tölthették el gondtalanul a két napot.