Céljai között szerepel a szakmai ismeretek szinten tartása-bővítése, a társszervezetekkel való együttműködés erősítése, illetve esetenként új technológiák, műszaki berendezések valamint a mindennapi munkára vonatkozó törvények, szabályozások ismertetése – mondta Fekete György, az erdőgazdaság műszaki vezérigazgató-helyettese.
A mostani alkalommal biológusok és ökológusok szemén keresztül mutatkozott be az Észak-Alföld és a Nyírség. Az erdészeti társaság fontosnak tartja az ökoszisztéma-szemléletű vagyonkezelést: ezt jelzi, hogy most nem a fásszárú, hanem a lágyszárú növények kerültek a középpontba. Áttekintették a térség lágyszárú növényeinek szerepét a termőhely-meghatározásban, valamint előadás hangzott el az inváziós növényfajokról. A természetvédelmet nemcsak a zöldszervezetek, hanem az erdészek is kiemelt feladatuknak érzik, ennek megfelelően a Nyírség védett növényfajairól is hallhattak a résztvevők. A szakmai ismertetőket a Nyugat-Magyarországi Egyetem Növénytani és Természetvédelmi Intézetének kutatói – dr. Király Gergely egyetemi docens, dr. Csiszár Ágnes egyetemi docens és Vidéki Róbert egyetemi tanársegéd – tartották.
A rendezvényen az erdőgazdaság munkatársai mellett a Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar Megyei Agrárkamara, valamint az Országos Erdészeti Egyesület régióbeli tagjai is részt vettek. Októberben tovább folytatódik a NYÍRERDŐ Akadémia: akkor a munkavédelem kerül majd górcső alá, emellett pedig egy ausztriai gépbemutató tapasztalatairól hallhatnak előadást a szakemberek. V.I.