A környezeti nevelés színvonala is bírálati szempont (ForestPress)

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív
 

ImageErdei iskolások a gyulai Erzsébet kertben


2007-ben Gyula városa nyerte a „Virágos Magyarországért” országos versenyt
Az Európai Virágos Városok és Falvak Versenyének (Entente Florale Europe) tizenkét európai országot képviselő zsűrije július 24-25-én bírálta el a 2008-ban Magyarországot képviselő Gyula városát.

A szlovéniai Celjéből érkezett nemzetközi zsűri értékelési rendszerében számos szempont szerepel. Vizsgálták a kiültetett virágokat, azok elhelyezését, parképítészeti megfelelőségét. A fás növényzet mennyisége és minősége ugyancsak szerepel a bírálati szempontok között. Mindezt természetesen az élőhely, a klíma és a talaj függvényében értékelik. Fontosnak tartják a város mindennapi életének, a város idegenforgalmának és a kertkultúra összekapcsolódásának számos vetületét. A zsűri nagy gondot fordít a korszerű természetvédelmi, ökológiai alapelvek, az energiatakarékossági szempontok és a fenntarthatósági elvek érvényesülésének vizsgálatára is. A jövő generációinak környezettudatos oktatása ugyancsak szerepel a bírálati szempontok között, csakúgy, mint a kulturális és természeti örökség védelme.
Jelenleg a megmérettetésben 12 európai ország – Ausztria, Belgium, Csehország, Egyesült Királyság, Franciaország, Hollandia, Horvátország, Írország, Magyarország, Németország. Olaszország és Szlovénia – vesz részt. Magyarországot az a város és az a falu képviselheti az Entente Florale Europe versenyen, amelyik első helyezést ért el az előző évben a „Virágos Magyarországért” országos versenyen a város, illetve a falu kategóriában.

ImageA nemzetközi zsűri tagjai az erdei játékot figyelik

2007-ben Gyula városa és Tápiógyörgye község nyerte el az indulás jogát.
A zsűri változatos program keretében végzi a munkáját. Péntek délelőtt a város polgármestere, dr. Perjési Klára fogadta őket a városházán. Ezt követte a szemle, aminek előre meghatározott szakaszai a városnéző kisvonattal vagy csónakkal bejárható útvonalak és természetesen spontán elemek is részét képezték.
A történelmi város nevezetességeivel történő ismerkedés közben bepillantott a nemzetközi szakember csapat a DALERD Zrt. Erdei Iskolájának munkájába is. A környezettudatos nevelés évtizedes múltra visszatekintő bázisa erdei, környezetismereti játékok bemutatásával erősíti Gyula városát. A program helyszíne nagyszerű: az Erzsébet kert, más néven Csigakert. Az évszázados tölgyek alatt kecskeméti diákok adtak számot egyhetes erdei iskolai programjuk során megszerzett természetismereti tudásukról – természetesen játékos formában. Puskás Lajos


© 2024 Forestpress. All Rights Reserved.