Alig húsz percig tartott a vihar a védett ártéri erdőben, a szél így is pusztítást végzett egy ötvenméteres sávban. Volt olyan fa, amelynek koronáját szakította le, soknak pedig egyszerűen derékba törte a törzsét. Legalább ezer köbméter fa ment tönkre. Kőris-, fehérnyár-, fűz- és szilállományok szenvedték meg a vihart. A kárt ma még csupán becsülni lehet, a végleges összeg csak később, az árvíz levonultával, a felmérés befejezése után derül ki.
Nem ez volt az első kár a környéken. Három évvel ezelőtt a Nyírerdő szabolcsi és hajdúsági erdészeteiben több mint 1200 hektáron pusztított a szél, akkor 200 ezer köbméter fa feküdt a földön. Azt a kárt már sikerült felszámolnia az erdőgazdaságnak, Tiszadobon pedig az év végéig szeretnék befejezni a munkát az erdészek. Csakhogy az óvatos vélemények szerint is évtizedek kellenek ahhoz, hogy itt olyan legyen az erdő, mint amilyen a szélvész előtt volt. B. G.
2008. május 9. - A kár a tízmillió forintot is elérheti a kár Tiszadobnál, ahol a vihar legalább hat hektár erdőben pusztított. A Nyírerdő Nyírségi Erdészeti Zrt. erdejét még most is csak csónakkal lehet megközelíteni a Tisza áradása miatt.