Erdőirtás közben fedezték fel egy ősi civilizáció nyomait (Index)

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív
 
2009. december 15. - Egy eddig ismeretlen, ősi civilizáció nyomaira bukkantak a brazíliai Federal University of Pará egyetem régészei az amazóniai őrerdőben, a brazil-bolíviai határ környékén. A 260 útból álló úthálózatot és 2000 éves települések romjait erdőirtás fedte fel.

Az általánosan elfogadott vélekedés szerint Dél-Amerikában egészen a XV. századig, a spanyolok és portugálok megérkezéséig csak az Andokban léteztek fejlett civilizációk, mint az inkák, vagy a Nazca-kultúra. Az erdőirtások és nagy felbontású műholdas képek azonban egyre újabb bizonyítékait adják [1] annak, hogy az Amazonas medencéje sem csak elszigetelt, primitív indián törzsek lakhelye volt, hanem ők is fejlett kultúrával rendelkeztek.
Az egykori települések 90-300 méter átmérőjűek, a legrégebbiek 2000 évesek, a legújabbak a XIII. században épülhettek. Némelyekben találtak kerámiaedényeket és használati tárgyakat, másokban nem, ezeket védműveknek, vagy vallási ceremóniák helyszínének gondolják a régészek, akik szinte naponta fedeznek fel az őserdőben új romokat repülőgépes felderítéssel, vagy szimplán a Google Earth műholdas felvételeit vizsgálva.
Feltűnő, hogy az épületek és települések kialakítása szinte minden esetben pontosan szimmetrikus, és igazodik az égtájakhoz, még a védelmet biztosító falak és árkok is, ahol ezt nem indokolja semmiféle logika. A kutatók szerint ez arra utal, hogy nagy volt az asztronómia hatása a rejtélyes civilizáció életére, amely fejlettségben közelebb állt az inkákhoz, mint az amazóniai medence indián törzseihez. Írásos emlékeknek, vagy nagy, látványos építményeknek viszont még nem bukkantak a nyomára. Érdekes, hogy a romok alig 200 kilométerre fekszenek a legközelebbi inka települések nyomaitól, mégsem találtak arra utaló nyomot, hogy a két nép kapcsolatban lett volna egymással, vagy egyáltalán tudtak volna a másik létezéséről.


© 2024 Forestpress. All Rights Reserved.