Erdészeti laboratóriumot avattak Csíkszeredában (szekelyhon.ro)

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív
 
2010. december 3. - A nyolcadik szaktermet alakították ki a Venczel József Szakközépiskolában Erdészeti szaktermet avattak pénteken a csíkszeredai Venczel József Szakközépiskolában. A laboratórium a nyolcadik szakterem, amelyet az elmúlt években létrehoztak az iskolában.
A műhely épületében rendezték be a pénteken a tantestület és meghívottak részvételével felavatott erdészeti szaktermét a Venczel József Szakközépiskolának. Az új és felújított bútorzattal, kivetítővel, számítógéppel és szemléltető eszközökkel, ismertető táblákkal ellátott laboratórium avatóünnepségén Mihály Géza igazgató az elmúlt évek megvalósításait is összegezte.
Elmondta, az erdészeti terem a nyolcadik laboratórium, amelyet az elmúlt évek során kialakítottak az iskolában. A multimédiás terem, az élelmiszeripari laboratórium, a kémialabor, a faipari és bútortervezői szakterem, az informatikalabor, a húsfeldolgozó kabinet és a sportterem után most az erdészeti szakterem kialakítására került sor. A nyolc szaktermet összesen 80 000 lejből alakították ki és szerelték fel, az iskolának a diákok szakmai gyakorlata után származó saját jövedelme mellett a helyi önkormányzat támogatásából.
Amint az igazgató bemutatta, az erdészeti szakterem kialakítását a Csíki Közbirtokossági Unió és a Libán Közbirtokossági Unió is támogatta, az erdészképzést elősegítő beruházás megvalósítására 5000 lejt adtak az iskolának, továbbá egy posztliceális erdészeti osztály megvalósításában is segítséget nyújtottak.
A megvalósítások között az igazgató felsorolta a negyven éve vakolatlanul állt, az erdészeti szakteremnek is helyet adó műhely levakolását is, és mint közölte, az épület belsejében is további munkálatokat kívánnak még végezni.
A felavatott erdészeti kabinettel kapcsolatosan még elmondta, megfelelő körülményeket biztosít az oktatáshoz, és az egyik egyetemnél nemrég tett látogatása alapján úgy vélte, hogy a szakterem még egy egyetemi erdészeti kabinettel való összehasonlításban is megállja a helyét. Az igazgató megköszönte az összetartó pedagógusközösségnek a munkát, illetve a támogatást és a segítséget.
A szaktermet Szilágyi Ferenc erdőmérnök mutatta be, felsorolva, hogy a falakon helyet kaptak faismereti, talajtani, erdőgazdálkodási, állománybecslési ismereteket bemutató, valamint a fa vágásával, köbözésével kapcsolatos szemléltető táblák és eszközök, továbbá a fafajtákat, a védett növényeket és állatokat is bemutató információs pannók. R. Kiss Edit


© 2024 Forestpress. All Rights Reserved.