Bemutatjuk az RMDSZ jelöltjeit (Szatmár.ro)

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív
 
2012. november 20. - Balogh Sándor a 3-as számú képviselői körzetben indul mandátumért.

1975. január 29-én születtem Tasnádon, szüleim elsőszülött gyermekeként. Tasnád, nemcsak szüleim és nagyszüleim otthona, hanem az enyém is volt, míg családot nem alapítottam. A „hepe-hupás vén Szilágy" dombjainak lábánál töltöttem gyermekkoromat, mindig is szeretve a természetet és a szabadságot. Szüleimtől megtanultam mit jelent a család értéke, számunkra ma is elsőrendű a családi kapcsolatok ápolása. Édesanyám az egészségügyben dolgozott, édesapám raktárnok volt több évtizeden át az ákosi és tasnádi terményátvevő vállalatnál. Felhőtlen gyermekkoromat a nálamnál két évvel kisebb húgommal osztottam meg.

Elemi és általános iskoláimat Tasnádon végeztem, majd 14 évesen engedve a bennem levő természetszeretet vágyának a Szatmári Erdészeti és Faipari Középiskolába iratkoztam, és nyertem felvételt. Középiskolás éveim alatt még inkább megerősödött bennem az érzés, hogy jól választottam és erdészmérnök leszek! Hétvégenként, itthon nem feledkeztem el arról a csapatról, amelynek gyermekkorom óta tagja voltam, ami meghatározta és formálta gyermek- és ifjúkoromat, sőt felnőtt kapcsolataimat is, ez pedig a tasnádi ifi csapat volt. Azért találtam ezt a közösséget jónak, mert mindenkinek meg volt a helye és feladata, akár fociztunk, műsorokat, ifjúsági táborokat szerveztünk, vagy épp kirándultunk. Egyek voltunk, közösséggé formált.

1993-ban a Brassói Erdészeti és Fakitermelési Egyetem diákja lettem, ahol az egyetemi magyar (BMDSZ) és román diákszervezet aktív tagja voltam. Mindenhol jó, de legjobb Szatmáron... kicsit lokálpatrióta érzéssel hazajöttem, eleinte mérnökként kamatoztattam egyetemi tudásomat, és végeztem azt a munkát, amire hivatva éreztem magam: erdővédelem, természetvédelem, erdővisszaszolgáltatás, vadgazdálkodás stb.

Lassan, magyar értelmiségiként, kitárult előttem a politika kapuja, 1999-ben a tasnádi RMDSZ tagja lettem majd választmányi tag. Magyarként kissé csodabogárnak éreztem magam az erdészet világában, de épp ez adott lehetőséget arra, hogy ne megalkudjak, hanem közös hangot találjak abban a csapatban, amelyben én magyar vagyok, úgy hiszem sikerült! Szakmailag az erdészetnek nincs olyan ága, akár gazdasági közigazgatási téren, amit ne ismernék, és ne felügyeltem volna.

A 90-es évek végétől nemcsak a politika és a közért való munka határozta meg napjaimat, hanem a magánéletemben is változás állt be, 2003-ban családot alapítottam, hat év udvarlás után feleségül vettem, Enikőt. Ezután az életünk még inkább a közösség előtt folyt, hisz már 9 éve tapasztalom, hogy a parókia falai üvegből vannak. Ezek az évek hozzásegítettek ahhoz, hogy még inkább megtanuljak emberekkel bánni, látni szükségeiket, harcaikat. Kismajtényban 2006-ban újraszerveztük az RMDSZ-t, egyre több taggal bővülve mindmáig, eljutva oda, hogy 2012-ben a magyarságnak polgármesterjelöltje lett.

2006-ban apa lettem, ami nemcsak boldogsággal és reménnyel tölt el, de felelősséggel is. Tartozunk fiainknak, az utánunk következő nemzedéknek egy jobb Szatmárral, szebb környezettel, erős identitástudattal, példamutatással.

2010 március 15-én a romániai erdőgazdálkodásban történelmet írtunk, hisz kinevezést kaptam Bukarestbe az Országos Erdészeti Hivatal aligazgatói tisztségébe. Azóta látom, hogy a szavak és az öltönyös megjelenés még semmit sem ér, ott kell lennünk, ahol a törvényeket hozzák és döntenek a mi, és gyermekeink jövője fölött. Bukaresti tartózkodásom alatt Szatmár megye mindennemű rám bizott problémáján igyekeztem segíteni. Számomra, bárhol legyek és bármilyen tisztségem legyen, a mérce az Isten igéje, ami megtanított tisztán szólni, felelőtlenül nem ígérgetni és embernek lenni a másik emberrel szemben, de küzdeni is és alázattal hordozni mind a kudarcokat, mind a sikereket.



© 2024 Forestpress. All Rights Reserved.