2017. május 31. - Sólymos László környezetvédelmi miniszter május 19-én látogatást tett a Liptószentmiklósi járásban található Maluzsina (Malužiná) településen és a Zsolnai járásbeli Csendes-völgyben - nem egészen három héttel a pusztító árvíz után.
A Szlovák Erdészeti Kamara szóvivője, Dávid Hančínsky szerint Szlovákiában az erdészek fenntartható módon gazdálkodnak az erdőkkel. "Visszautasítjuk azt a vádat, hogy az erdészek hozzáállása az erdő gondozásához az erdő eltervezett és széleskörű kivágásából áll"- véleményezte Sólymos László környezetvédelmi miniszter látogatását.
A miniszter azért látogatott az említett két helyre, hogy meggyőződjön az erdők kezeléséhez való kétféle hozzáállás eredményeiről. Az egyik hozzáállás az erdő megvédése, a másik a tervezett fakitermelés. Sólymos szerint a Csendes-völgy annak a példája, hogyan képes a természet csaknem 13 év után helyrehozni a károkat, emberi beavatkozás nélkül. "Ma a Csendes-völgyben olyan erdő van, mely ellenállt az árvíznek. És azzal hálálta meg, hogy megakadályozta a lehetséges másodlagos károkat. Maluzsinában nem volt ilyen szerencsénk"- tette hozzá.
Maluzsina községben április végén iszap és kőhalmokat sodort a nagy víz a környező dombokról, melyeken kivágták a fákat, s ez okozta a patak kiömlését. A megáradt víz megsemmisítette a hidat és ezzel leállította a forgalmat a čertovicai hegyi átjárón. Ezért Sólymos a tátrai helyek meglátogatása után bejelentette, hogy a közeljövőben bemutatja a mezőgazdasági és vidékfejlesztési minisztériumnak a "Nemzeti megegyezés a fáról" tervezetet, mely megalapozza az ökológiai, felelősségteljesebb, és tartósan fenntartható módszert az erdőgazdálkodásban.
David Hančínsky örömmel fogadta ezt a tervezetet. "Ez lehetne a kezdete az elkerülhetetlen párbeszédnek a természet védelméről és az erdők gondozásáról." Viszont nem lehet összehasonlítani a Csendes-völgyben és a Maluzsinán történteket - tette hozzá. Az erdészek egészséges erdőket akarnak telepíteni, melyek minden társadalmi funkciónak megfelelnek, így a vízvisszatartásának is.