2022. június 16. – Az Egyesült Királyság kormányát „teljes gazdasági és környezetpolitikai kudarccal” vádolták, miután az új erdőtelepítési adatok azt mutatták, hogy még mindig nincs félúton a 2019 decemberében kitűzött cél elérése.
Boris Johnson ígéretet tett arra, hogy 2024-ig évente 30 000 hektár új erdőt telepít – de a ma közzétett hivatalos statisztikák szerint kevesebb mint 14 000 hektárt telepítettek a 2022. március 31-ig tartó évben. Skócia az összes háromnegyedét, 10,480 hektáron, Angliában 2260, Walesben 580 és Észak-Írországban 540 hektárt. Confor szerint "nulla az esélye" a 2024 végére tett 30 000 hektár ígéretének teljesítésére - és felszólította a miniszterelnököt, hogy vegye át személyesen a kérdést, és biztosítsa környezetvédelmi csapatát - George Eustice államtitkárt és az erdészetért felelős minisztert, Lord Goldsmithet - csökkentse a kárt a Parlament hátralévő idejében. "Ez egy teljes politikai kudarc mind gazdasági, mind környezetvédelmi szempontból" - mondta Stuart Goodall, az 1500 brit vállalkozást képviselő Confor vezérigazgatója. „Jelentésről jelentésre derült fény, hogy a fokozott erdőtelepítés és fafelhasználás létfontosságú az Egyesült Királyság nettó nulla célkitűzéseinek eléréséhez – ez azonban nem „fordítódik le” a talajban lévő fákra." Ez különösen igaz a gazdasági erdőkre, amelyek a szén-dioxid megkötés, a természetédelem és a gazdaság előnyei mellett fát termelnek.
A kormány tudja, hogy több fára van szükség az alacsony szén-dioxid-kibocsátású otthonok építéséhez, és tudja, hogy az Egyesült Királyságnak a jövőbeni hazai faellátás hiányával kell szembenéznie, igyekszik szorosan „féken tartan”i a gazdasági erdők telepítését. „A környezetvédelmi csoportok tudják, hogy több fát kell termelnünk az Egyesült Királyságban, ahelyett, hogy növelnénk a törékeny globális erdőkre nehezedő nyomást, de a kormány – minden bizonyíték ellenére – nem tesz határozott lépéseket.” Goodall úr elmondta, hogy Skóciában telepítik az Egyesült Királyság összes új erdőterületének 75%-át, bár a skót szám enyhén csökkent 2020-2021-hez képest, és azt mondta, hogy Angliában, Walesben és Észak-Írországban az ültetési számok "szánalmasak". "Egységes politikára van szükségünk, és egyszerűen nincs ilyen" - mondta. "Az Egyesült Királyság kormánya szintet akar lépni és kezelni akarja az éghajlatváltozást, de figyelmen kívül hagyja azokat a lépéseket, amelyek mindezen napirendek megvalósításához vezetnek. Elkötelezi magát a törékeny globális erdők védelmében a COP26-on, miközben uralni kívánja a hazai faellátás csökkenését, miközben egyszerűen csak nagyobb nyomás nehezedik azokra a nagyon törékeny erdőkre”. "Jelenleg nulla esély van a telepítési célok teljesítésére, hacsak nem látunk döntő és azonnali változást. Ez azt jelenti, hogy bátorítani kell a termelékenyebb erdők telepítését, egyszerűbbé tenni a folyamatot – és biztosítani kell, hogy több fát termesszünk, mint amennyire a jövőben az alacsony szén-dioxid-gazdaságnak szüksége van, és kerülni kell az import spirálszerű növekedését egy olyan világban, ahol mindenki több fát akar." Goodall úr elmondta, hogy a Confor tényfeltáró látogatásokat szervezett a miniszterek és tisztviselők számára, és keményen dolgozik a termelőerdők telepítése előtti akadályok eltávolításán. Az ipar továbbra is támogatja a nagyobb hazai termesztést és ültetést, mivel minden bizonyíték alátámasztja ennek szükségességét – tette hozzá – de a nap végén valaminek változnia kell. „Ha a Defra nem tudja teljesíteni a kormány saját kiáltványában vállalt kötelezettségeit, akkor itt az ideje, hogy a miniszterelnök közbelépjen annak biztosítására” – tette hozzá Goodall. „Skócia élen jár a több fa ültetésében és több fa felhasználásában – és ennek eredményeként már most is élvezi a gazdasági és környezeti előnyöket. Az Egyesült Királyság többi részének követnie kell a példáját.”