Az erdőterületek növekedését nem veszélyeztetik a biomassza erőművek, ugyanis az erdészeti társaságok nem termelnek ki annyi fát, mint amennyi faanyag az erdőkben képződik a fák növekedése révén - hangsúlyozta Varga Gábor, a Baranya Megyei Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal Erdészeti Igazgatóságának vezetője.
Ez igaz szerinte a PannoPower Holding biomassza erőművére is, amiatt sem vágnak ki több fát a mecseki erdőkben.
A szakember kitért arra is, hogy az erdőgazdaságok csak az erdészeti hatóságok által jóváhagyott, az erdőgazdálkodási tervben megszabott mennyiségű fát vághatják ki.
A Mecseki Erdészet Zrt. - amely Baranya erdeinek több mint felén gazdálkodik - területein az elmúlt egy évtizedben csökkent a gyérítés és végfelhasználás miatt végzett fakitermelés. Ebben az esztendőben is az engedélyezett 270.000 köbméternél 70.000 köbméterrel kevesebb fát vágnak ki.
Szőnyi János, a Mecseki Erdészeti Zrt. vezérigazgató-helyettese is, aki mindehhez a következőket fűzte hozzá. A PannonPwer Holdinggal kötött tíz éves szerződés értelmében 2004-től évi százezer tonna más célra nem használható tűzifát szállítanak a biomassza erőműbe. A Mohácsi Farostlemez gyárnak is több fát ajánlottak fel, mint amennyit át tudnak venni. Vannak még tartalékok a gyengébb minőségű fából.
Braun Attila, a PannonPower Holdig fejlesztési igazgatója, mindezt azzal egészítette ki, hogy több erdészettől is vásárolnak fát, de ma már a biomassza erőműben felhasznált fűtőanyagnak mindössze 70 százaléka hengeres tűzifa, a többi egyéb faipari melléktermék, hulladékfa. Hangsúlyozta: a beszállítóiknak fakitermelési engedéllyel kell rendelkezniük, ez az egyik biztosítéka annak, hogy ne kerüljön az erőműbe illegálisan kitermelt fa.