Az önkormányzati vagyon hasznosítási lehetőségeinek elemzése során kerültek képbe a városi tulajdonú erdők.
Az illetékes erdészeti igazgatóság 2007. júniusában hagyott jóvá egy gazdálkodási üzemtervet, ennek alapján készült el a területek értékelése.
A felmérés során gyorsan kiderült, hogy a város belterületi határához közeli erdőterületek fáit elkeserítő ütemben lopják ismeretlen tettesek, így ezen részek úgynevezett értékhozama jelentősen csökkent.
Az erdőgazdálkodási üzemtervben szereplő huszonhat erdőrészletből tizennégy vágásra érett korba került – harminckilenc hektárt jelent ez. A fák kivágását az említett terv a 2010. évi naptárba írta be.
A fák kifűrészelését követően az önkormányzatnak el kellene végeznie az erdő felújítási munkáit. Az értékesítés és az erdőfelújítás közötti értékkülönbözet kalkulált értéke hatmillió forint. Ebből a visszamaradó területeken el kell végezni az úgynevezett előhasználati munkálatokat, például a tisztítást, a gyérítést. Ez a munka a középkorú erdőkben a vágásérettségig tart, igaz a végén hasznot hoz.
De ehhez a tevékenységhez nem csak pénz kell, hanem a ténykedést megfelelően dokumentáló adminisztrációs csapat, az erdőkben otthonosan mozgó szakemberekről nem is beszélve.
Mindezeket már felmérve érkezett meg az önkormányzathoz a képbe került erdőterület felügyeletét ellátó, a szomszédos állami tulajdoni erdők kezelését is végző Pilisi Parkerdő Zrt. ajánlata – tíz évre.
A zrt. többek közt azt közölte, hogy a 2010–2020. közötti üzemtervi időszakra az önkormányzat helyett bejelentkezne erdőgazdálkodóként. Elkészíti a szakhatóságnak az éves erdőgazdálkodásról szóló anyagokat, tartja a kapcsolatot a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal területileg illetékes szervezetével, elkészíti a hivatalos jelentéseket, szakszerűen elvégzi az erdőművelési és fakitermelési munkálatokat.
Ezzel párhuzamosan végrehajtja a szükséges műszaki átvételeket, elkészíti a szakmai dokumentációkat. A cégvezetés évente egyszer beszámol a képviselő-testületnek az erdőgazdálkodási tevékenység elvégzéséről, folyamatos kapcsolatot tart azzal, akit az önkormányzat erre a feladatra kijelöl. A Pilisi Parkerdő Zrt. ajánlatában természetesen pénzről is szó volt.
A dorogi önkormányzati képviselő-testület tagjai legutóbbi ülésükön – egyhangú döntéssel – arról határoztak, hogy a város tulajdonában lévő 58,98 hektár erdőterület erdőgazdálkodási feladatainak ellátásával a következő, 2010–2020. éves üzemtervi ciklusra a Pilisi Parkerdő Zrt.-t bízza meg.
A feladatok ellátásáért a Pilisi Parkerdő Zrt. egymillió forintot – plusz áfát fizet – évente az önkormányzatnak. Ez az összeg minden évben az előző esztendei infláció mértékével emelkedik. A képviselő-testület felhatalmazta dr. Tittmann János polgármestert az erdőgazdálkodói feladatok ellátásáról szóló megállapodás aláírására. Fenyvesi Károly
2010. január 4. - Dorog - Bíznak a szakemberek hozzáértésében, rájuk bízta a város erdőinek kezelését a dorogi önkormányzati képviselő-testület. Előtte persze osztottak, szoroztak.