2011. november 10. - Négyszázmillió forintért ismét eladásra kínálják a
rábasebesi Széchenyi-vadászkastélyt, a korábbi tulajdonos a
szállodaüzemeltetésbe bukott bele - írja a Napi Gazdaság. Miután több érdeklődő is feltűnt, nem kizárt, hogy a felszámolás kezdete után nyolc évvel új gazdája lesz a rábasebesi Széchenyi-vadászkastélynak - mondta a lapnak Katona József, a hitelezőinek egymilliárd forinttal tartozó SZVRT Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. felszámolóbiztosa, a Kurátor-Felszámoló Kft. munkatársa.
Az SZVRT tulajdonában lévő kastélyszálló nettó irányára az előző pályázathoz képest nem változott, 398 millió forint. (A vagyonelemekért két éve még 650, tavaly pedig 470 millió forintot kértek.) A 35 ezer négyzetméteres, ősfás területen a múlt század elején épült kastély áll, ahol a felújítást követően 22 apartmant alakítottak ki.
A területen több olyan félkész, elsősorban kiszolgáló létesítmény található, amelynek nincs használatba vételi engedélye és a korábban kiadott építési engedély is hatályát vesztette. A parkban egy 1300 méter mély, lezárt termálkút is van, amely egy wellnessközpont kialakítását is lehetővé teszi. Minderre november 14-ig lehet ajánlatot tenni.
A Széchenyi-vadászkastély a II. világháborútól a rendszerváltásig állami tulajdonban volt. A kilencvenes évek elején több pályázatot követően befektetők tulajdonába került. Több száz millió forint értékben felújították, de a munkák azóta sem fejeződtek be.
A felújítást a tulajdonosok döntően hitelből, illetve az üdülési jogok értékesítéséből akarták finanszírozni. Az ingatlan szálloda részét ugyan a kilencvenes évek közepén megnyitották, de a bevétel a működési költségeket sem fedezte, kénytelenek voltak bezárni.
Többszöri tulajdonosváltást követően az ingatlant 2003 nyarán az azóta ugyancsak a felszámolás sorsára jutott Széchenyi Vadászkastély Rt.-től a Kastély 2003 Kft. vásárolta meg, amely még ugyanebben az évben SZVRT Kft.- re változtatta a nevét. Az új tulajdonos sem járt sikerrel, a szállodát másodszor is be kellett zárni.
Az üdülési jogot vásárló kisbefektetők ugyanakkor beperelték a tulajdonosokat, miután jelentős részük egyszer sem tudta használni az ingatlant. Katona elmondta, ezek a perek mára lezárultak, ami megkönnyítheti a kastély értékesítését. Az SZVRT-nek jelentős jelzáloggal terhelt tartozása van, az ingatlan őrzése és állagmegóvása is egyre többe kerül, így a hitelezők várhatóan csak rendkívül korlátozott mértékben juthatnak hozzá követeléseikhez.