2012. 01.11. - Az ősz és tél a „betakarítás" időszaka az erdőgazdálkodásban és a vadászatban egyaránt. Az előbbiben a betakarítás a vágásérett faállományok faanyagának kitermelését jelenti. Az Egererdő Zrt. célja az erdőállományok folyamatos fenntartása és megújítása, amihez a szükséges forrásokat saját gazdasági tevékenységükkel teremtik elő.
Az országos arányhoz hasonlóan itt is csak közel háromnegyedét termelik ki a független állami hatóság által készített, tízévente megújított erdőtervi lehetőségnek.
Magyarország igen szigorú erdőtörvénye kötelezi az erdőgazdálkodót, hogy a kivágott erdő helyén újra erdőt hozzon létre, ezt nevezzük erdőfelújításnak.
Ez történhet természetes és mesterséges úton. Természetes erdőfelújításról akkor beszélünk, amikor az anyaállomány földre hullott terméséből csemete növekszik, abból pedig erdő. Az idős anyaállományt pedig csak akkor termelhetik ki, ha alatta a természetes újulat kellő mennyiségben és minőségben rendelkezésre áll. A természetes erdőfelújítás a genetikai őshonosság megőrzésének is eszköze. A természetes erdőfelújítások itt országos szinten kiemelkedőnek számítanak. A kezelt erdőterületek 90 százalékát ezzel a módszerrel újítják fel.
Az erdőbe látogató túrázók, pihenni vágyók gyakran találkoznak fakitermeléseink nyomaival, akár a kitermelt és készletezett faanyag formájában, akár vágásterületek formájában. A kitermelt fából, mint megújuló nyersanyagból készült eszközök otthonainkban megtalálhatók. Az erdészek nemcsak levágják az erdőt, de gondoskodnak is annak megújításáról és a jövő nemzedékek számára való felneveléséről. Ezzel az erdőgazdálkodás jelentősen hozzájárul a vidéki lakosság foglalkoztatásához, megélhetéséhez - mondta Jung László, az Egererdő Zrt. vezérigazgatója.