A nagy tavaszi árvíz az ország számos pontján felborította a természet a rendjét. A vadászat helyett most inkább az állatok védelme, és mentése a fő cél. Aki elhullott tetemet talál, ne nyúljon hozzá, hanem értesítse a helyi vadásztársaságot.
A tavasz beköszöntével sokan veszik fel magukra a hátizsákot, és kirándulni mennek az erdőkbe és rétekre. Most azonban a természet tartogathat "kellemetlen" meglepetéseket, és nem elképzelhetetlen, hogy túrázás közben elhullott állatokat találhatnak. Ilyenkor semmiképpen sem célszerű piszkálni azokat, mert nagy a fertőzés veszélye, különösen a rókánál és a vaddisznónál.
- A rókánál fertőző májgyulladás, a vaddisznónál pedig sertés pestis veszélye áll fenn. Vagyis, ha közvetlenül érintkezünk a tetemekkel, elkaphatjuk a betegséget, ami az emberre nézve súlyos következményekkel járhat - nyilatkozta lapunknak Kovács Tibor, a Kisvárdai Rétköz Vadásztársaság vadászmestere, aki hozzátette, a túránk során áldozzunk rá néhány percet, és keressük meg a helyi erdészt, vadászt vagy egy mezőőrt és számoljunk be nekik az ott látottakról.
Amennyiben valaki nem ismerős a környéken és nem tudja elmagyarázni, hová kell menni a tetemért, akkor tegyen ki valamilyen jelzést, amivel megkönnyítheti a szakemberek munkáját.
Bodrogi Gyula színművész szerint is háttérbe kell szorítani a vadászatot.
Most a vadállomány kímélése és ápolása az elsődleges szempont. Mindenkinek azt tudom ajánlani, hogy olyan helyre menjen vadászni, ahol nem érte kár a vadállományt - fűzte hozzá Bodrogi Gyula.
Az árvíz a több helyen is beleszólt a vadászidénybe. Így aki erre készül, tájékozódjon arról a vadászterületről, ahová indul. Tolna megyében például az árvíz által érintett területeken letiltották a vadászatot - mondta el lapunknak Kosaras Zoltán a Vadászati és Halászati felügyelőség vezetője.