A megyei földhivatalnál januártól harminckilenccel dolgoznak kevesebben, öt másik hivatalt pedig összevontak a mezőgazdasági szférában.
Január másodikától működik a Tolna Megyei Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal. Öt megyei hivatalt vontak össze: a földművelésügyit, az állategészségügyit, a növényvédelmit, az erdészetit és a mezőgazdasági minősítőt.
Az új, összevont intézmény főigazgatója dr. Szászi Ferenc lett. Az öt hivatalból három - a földművelésügyi, az állategészségügyi és a növényvédelmi igazgatóság - eddigi helyén működik. Legalábbis egy darabig, tette hozzá főigazgató. A tervek szerint ugyanis az uniós pénzek elosztásával foglalkozó Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) a jelenlegi helyéről, a megyei földművelésügyi hivatal negyedik emeletéről, átköltözik a volt szakszervezeti székházba. Ezt követően jöhet szóba, hogy a felszabadult szintre valamelyik új igazgatóság beköltözik. Ez azonban még függőben van, mondta dr. Szászi Ferenc. Az erdészeti és a mezőgazdasági minősítő intézet megyei szakemberei viszont már beköltöztek az új helyükre: Szekszárdra, az Augusz Imre utca 7-be, a földművelésügyi hivatal épületének első emeletére. Az ügyfeleket Szekszárdon és Tamásiban fogadják a szakemberek, ez utóbbi városban az erdészeten. A földművelésügyi hivatal új neve: Tolna Megyei Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal Földművelésügyi Igazgatósága, melynek igazgatója szintén dr. Szászi Ferenc lett, helyettese pedig dr. Vida György. Az állategészségügyi állomásból Tolna Megyei Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Igazgatóság lett, az igazgatója dr. Korzenszky Emőd. A növényvédelmi szolgálatból Tolna Megyei Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal Növény- és Talajvédelmi Igazgatósága lett, az igazgató Keresztes László. A falugazdász hálózat is a szakigazgatási hivatalhoz tartozik. Dr. Szászi Ferenc elmondta, jelenleg nem foglalkoznak leépítéssel, de az év folyamán arra kell számítani, hogy ágazatonként tíz embertől válnak majd meg. A megyei földhivatal önálló maradt, itt nem voltak összevonások, mondta Omaszta Sándor hivatalvezető. Január másodikától viszont 39 munkatársuktól váltak meg, így száztízre csökkent az állományuk. A hivatalvezető hozzátette, cél az önfenntartás. Ennek tükrében február 5-től ezer forinttal emelkednek a szolgáltatás díjai, így egy tulajdoni lap másolatáért 5000 forintot kell fizetni, az eljárási díj (értékesítés, vásárlás, öröklés, jelzálogjog, stb.) pedig 6000 forint lesz. A megyei adóhivatalnál a legfontosabb változás, hogy januártól Kaposváron van a régiós közigazgatás központja. Az átszervezés folyamatban van. Az ügyintézést azonban ez nem érinti. Dr. Bíró Zoltán, a megyei adóhivatal igazgatója a jövőben más területen folytatja a munkáját.
Mauthner Ilona
Dr. Szászi Ferenc
Jogász, vadgazdálkodási szakmérnök a főigazgató Dr. Szászi Ferenc 1948 karácsonyán született Tolnán. Az első munkahelye a tolnai selyemgyárban volt. Elvégezte az MSZMP politikai főiskoláját, a Janus Pannonius Tudományegyetem jogi karán szerzett diplomát, majd a gödöllői Szent István Egyetemen szerzett szakmérnöki diplomát vadászat, vadgazdálkodás területén. Elvégezte az európai uniós kurzust is. A megyei földművelésügyi hivatalban 1998 óta dolgozott jogászként. Nős, felesége a Minerág Kft. igazgatója.