A földügy új bástyája (Fejér Megyei Hírlap)

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív
 
2007. január 30.
Székesfehérvár - Közel 200 millió forintba került a Nyugat-magyarországi Egyetem Geoinformatikai Kar új épületszárnya. Februárban a Budai úti laktanyaépület rekonstrukciója is megkezdődik, mely földügyi, térinformatkai tudásközpont is lesz.

- Egyetemi karrá vált a geoinformatikai kar, hiszen az egyetemi program valamennyi feltételét teljesítette, indulhat az MSC, a doktori program. Kijelenthetjük, hogy a földügy területén a Geo az első az országban, ahová Pécsről, Debrecenből, Gödöllőről is járnak tovább-képzésre - mondta Faragó Sándor, a Nyugat-magyarországi Egyetem rektora a geoinformatikai kar Pirosalma utcai új épületszárnyának átadási ünnepségén. Mint a rektor bejelentette, februárban megkezdik a Budai úti lovassági laktanyaépület teljes helyreállítását (ez egyben az Alba Innovációs Parknak is része), ahol a remények szerint szeptemberre előadótermeket, háromcsillagos szobákakat alakítanak ki a földügy szakembereinek továbbképzésére, s itt lesz az ország földügyi és térinformatikai tudásközpontja is. Faragó Sán-dor megköszönte Warvasovszky Tihamér polgármester segítségét, hogy az épület engedélyeztetését soron kívül folytatta le az önkormányzat.
- Idén ünnepeljük a megalakulás negyvenötödik, az egyetemhez tartozás harmincötödik évfordulóját, az évtizedek alatt négyezer földmérőt, földrendezőt, ingatlannyilvántartási szakembert adtunk az országnak. Állandóan igazodtunk az új elvárásokhoz, a létszámnövekedséhez: volt, hogy az éttermünket, a tanulószobákat kellett előadóteremmé átalakítanunk - emlékezett vissza Márkus Béla, a kar dékánja.
A humánerőforrás operatív program felsőoktatási intézményeknek szóló kiírásán összefogásban indultak a régió felsőoktatási intézményei, ennek részeként nyert a Geo 156 milliós támogatást, melyet a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium egészített ki majd 200 millióra. Ennek köszönhetően mostantól egy korszerű informatikai eszközökkel felszerelt nagyelőadó és két informatikai labor segíti az elméleti, geodéziai mérőterem pedig a gyakorlati oktatást.
- Az összefogás szép példája a megvalósult korszerű épület, hiszen a felsőoktatási konzorcium éppen azzal a céllal jött létre, hogy integrálja a a felsőoktatási intézményekben rejlő tudást. Ez segíthet abban, hogy a város erős gazdasága gyakorlati módszerekben is képzett szakembereket kapjon - mondta Warvasovszky Tihamér polgármester.
- Székesfehérvár évtizedes vágya az egyetemi szintű képzés, amelnek megvalósításáért köszönet illeti a Nyugat-magyarországi Egyetemet s a fehérvári kar összes oktatóját, hallgatóját - tette hozzá Balsay István, a megyei közgyűlés alelnöke.

 Házi Péter


© 2024 Forestpress. All Rights Reserved.