VILÁGHÍRŰ MAGYAR TRÓFEÁK • APRÓ- ÉS NAGYVADAS TERÜLETEK miatt Magyarországot évről évre mind több külföldi vadász keresi fel
Világelső trófeák, magas színvonalú vadgazdálkodás, kombinálható vadásztúrák, kísérők számára is gazdag programkínálat, minden évszakban felejthetetlen élmény.
Az aktív pihenést nyújtó vadászat a magyarok körében is egyre népszerűbb. A főváros közelében a Pilis és a Budai hegység különösen gímszarvasban gazdag. Őz is nagy számban van a Közép-Dunavidéken, de apróvadban, nyúlban és fácánban is bővelkedik a vidék. A Közép-Dunántúlon valamennyi vadászható nagy- és apróvadfaj megtalálható, így a Bakony tölgyes, bükkös és fenyves erdővel borított, sok zárt fiatalossal tarkított területe minden honos nagyvaddal, a Kisalföld szarvas- és őzállományával, a Fejér megyei Soponya fácánvadászataival, Martonvásár környéke a világranglistát évekig vezető őzbakokkal, a Gerecse vaddisznóállományával, a Vértes vidéke pedig a tavaszi szalonka-húzásaival vonzza a vadászokat - fejtegette Szűcs Balázs, a Magyar Turizmus Rt. PR-igazgatója. - A Nyugat-Dunántúli Régióban a nedves klímájú és tagolt domborzatú zalai területen világhírű gímszarvasállomány él, de vaddisznó is. A vasi térségben a vaddisznó mellett az apróvadas társas vadászatok kelendők, a Hanságon élményekben gazdag vízivad vadászatra nyílik lehetőség. A vadászcsemegének számító muflon az Alpokalján és a Keszthelyi-hegységben lőhető. A Balaton környékén apróvadas, főképp vízivadban bővelkedő vadászterületek vannak. Észak-Magyarország erdőben gazdag tájai a nagyvadvadászatoknak kedveznek, a szinte mindenütt élő vaddisznó a fő vad. Bár a gímszarvas egyedei más magyarországi területekhez képest gyengébb minőségűek, a csodálatos természeti környezet kárpótolja a vadászokat. A kedvező vizes élőhelyeken a tőkés réce a leggyakoribb apróvad, a szalonkaidény igazi vadászcsemegét kínál vadászatával - fejezte be Szűcs Balázs.