Szerelmes nagyvadak (Zalai Hírlap)

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív
 
2007. augusztus 29.
Zalaegerszeg (ZH) - Nyár végén, ősz elején kezdődik a vadászidény. Ami azonban a puskásoknak az öröm-, az autósoknak veszélyforrást jelent. Dobronhegyi olvasónk fotót is mellékelt leveléhez.

Barlahida környékén már erőteljesen bőg a zalai erdők királya, a gímszarvasbika. Ilyenkor a szarvas sokkal óvatlanabb, nem szalad el az ember és a kocsi elől, egymást kergetve pedig az úttestre is kiugranak.
Főleg a naplemente utáni időszak és a hajnal a legveszélyesebb. Én este nyolckor találkoztam eggyel, s mivel számítottam rá - sokszor találkoztam már ott vaddal - csak 60 km/h-val haladtam, így szerencsésen meg tudtam állni. Egy 120-as tempóval most totálkáros lenne a kocsim.
A szarvasbőgés egész szeptemberben tart, addig mindenkinek érdemes a szokásosnál óvatosabban vezetni, és nemcsak az utat, hanem előttünk a padkát is figyelni, így hamarabb észrevehető az úttestre kiugrani készülő szarvas.

 

 


 


© 2025 Forestpress. All Rights Reserved.