Ismert, kik döntenek a nemzeti vagyonról (Magyar Hírlap)

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív
 
2007. október 5.
Tátrai Miklóst, a Pénzügyminisztérium államtitkárát bízza meg Veres János miniszter a Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. vezérigazgatói feladataival. A Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács elnöke Nagy János, az ÁPV Zrt. igazgatója lesz. A jelöltek névsoráról a miniszterelnök már tájékoztatta az államfőt. Nagy Jánost, az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Zrt. igazgatóságának elnökét javasolja Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács elnöki székébe - jelentette be tegnap Budai Bernadett kormányszóvivő. A kormányfő a tanács tagjainak Erdei Tamást, a Bankszövetség elnökét, Tátrai Miklóst, a Pénzügyminisztérium államtitkárát, Markó Andreát, a pénzügyi tárca szakállamtitkárát, Baranyi Imrét, az Eötvös Károly Közpolitikai Intézet Kht. igazgatóját, Varga Gusztávot, a Ganz Acél Zrt. vezérigazgatóját és Roóz Józsefet, a Budapesti Gazdasági Főiskola volt rektorát javasolja. Budai hozzátette: tegnap, a Norvégiában tartózkodó Gyurcsány Ferencet helyettesítő Kiss Péter kancelláriaminiszter kezdeményezte Nagy János parlamenti bizottsági meghallgatását, ez a jövő héten várható. A szóvivő elmondta, az vagyongazdálkodási tanács tagjaira tett javaslatokról Gyurcsány Ferenc levélben tájékoztatta Sólyom László köztársasági elnököt. A tanács és a Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. működését ellenőrző bizottság végzi. A Magyar Hírlap úgy tudja: e bizottság elnöke Borbély Attila, az ÁPV Zrt. felügyelőbizottságának jelenlegi elnöke lesz.
A tanácsot az állami vagyonról szóló törvény az állami vagyon feletti tulajdonosi jogok gyakorlására hozta létre. A testület tagjait a köztársasági elnök nevezi ki hat évre. A törvény alapján megalakul a Nemzeti Vagyonkezelő Zrt., és megszűnik az ÁPV Zrt., a Kincstári Vagyoni Igazgatóság, valamint a Nemzeti Földalapkezelő Szervezet. A vagyonkezelő vezérigazgatói feladatainak ellátásával Veres János pénzügyminiszter Tátrai-Miklóst, a minisztérium államtitkárát bízza meg, az év végétől. Pichler Ferenc, a tárca szóvivője azt mondta, az államtitkár utódáról később döntenek.
A vagyontörvény ellen számos közéleti személyiség és a Fidesz is felemelte a szavát, mondván, az lehetőséget ad a nemzeti vagyon kiárusítására. Sólyom László első körben visszaküldte a parlamentnek a törvényjavaslatot. A tervezetet végül úgy módosították, hogy a vagyongazdálkodási tanács tagjait a miniszterelnök indítványára a köztársasági elnök nevezi ki hat évre. A vagyontörvényt az Élőlánc Magyarországért mozgalom az Alkotmánybíróságon megtámadta.

© 2024 Forestpress. All Rights Reserved.