Az ország lakosságának szinte egybehangzó örömére, lassan véget ér a Gyurcsány-Bajnai korszak.
Rövidesen magunk mögött hagyjuk, az ország legújabb kori történetének legsikertelenebb, és legcsúfosabb időszakát.
Találgatjuk, vajon milyen csontvázak maradnak a szekrényben, vajon milyen disznóságokra fog még fény derülni ebből az utóbbi 8 évből?
A MÁV és a BKV botrányai kapcsán már jól látható, hogy milyen típusú ügyekre számíthatunk. Az emberek felháborodva és csodálkozva tapasztalják ezt a mértéktelen pimaszságot, és vérlázító tékozlást. Joggal tarthatunk attól, hogy a maradék állami cégek jelentős részénél, hasonló botrányokkal fogunk találkozni, mint amilyenekre már részben fény derült.
Felelősök persze hivatalosan nincsenek, de a politikai felelősségük első osztályzatát, a választópolgárok szavazataikkal fogják kiosztani.
Ne feledkezzünk meg arról, még most sem tudhatjuk milyen szerződések, hosszú távú kötelezettségek fogják terhelni a következő kormányt, olyanok, melyek óriási terheket jelentenek a jövőre nézve, melyekről most még kínosan hallgatnak. Hallgatnak, vagy félrebeszélnek, mint ahogy azt teszik többek között, az állami erdők privatizációs törekvéseivel kapcsolatban.
Egyre másra jönnek az információk arról, hogy a kormányhoz kötődő gazdasági hiénák célkeresztjébe mikor kerül a vízkészletünk, a termőföldünk, vagy éppen az erdővagyonunk.
Minden bizonnyal már csak e szégyenteljes a korszak a lezárása után fogunk szembesülni azzal, miért volt olyan égetően nagy szükség az utóbbi 8 évben állami pénzen kialakított vadaskertekre, és luxus-vadászházakra, ki volt a megrendelő és kiknek készültek ezek a beruházások?
Tisztelt Államtitikár Úr! 8 év kormányzásuk alatt, a Bokros recept alapján, több száz, sőt ezermilliárd-forint értékben adtak el állami, közösségi vagyont. Többségükről már az eladásuk előtt tudni lehetett, hogy áron alul, az államra nézve hátrányos feltételekkel passzolják el. Elég, ha a MÁV Cargót, a Bábolnai botrányokat, székházügyeket, vagy a Budapest Airport ügyét említem. Eladták vállalatainkat, kiszolgáltatták a piacainkat, szándékosan legyengítették a gazdaságunkat. A munkanélküliség 20 éves csúcson, és Önök karba tett kézzel nézik a fiatalok elvándorlását, a szakemberek kimenekülését, és helyette a nyugdíj korhatár felemelésével nyuvasszák ki a kifacsart dolgozókat. A várakozás óriási, de a reménynek most végre helye van.
Tisztelt Államtitkár Úr! Újra megkérdezem: - Pontosan hány olyan szerződés, lekötés, szállítási megállapodás van az állami erdőgazdaságoknál, amelyeket 5 évnél hosszabb időre köttettek, felbontásuk milyen többlet-terhekkel járhat? - Milyen felelősséget vállal, egyáltalán érez felelősséget, az Ön irányítása alatt történt vagyonkijátszások okozta károkért? Érdemi válaszra nem számítok, de meghallgatom a mondandóját!
Tisztelt Államtitkár úr!
Most sem kaptam érdemi választ, sajnos Önnek kevés információja van erről a témáról, ha még lesz ideje, tájékozódjon. Szívesen hallottam volna arról, mit szól ahhoz, hogy Veszprém megyében, Kislőd, Városlőd, és Magyarpolány térségében a helyi erdő-birtokossági társulás helyett a volt tsz-elnökökből, és káderekből álló magánemberek kaptak hosszú távú kezelési jogot állami erdőkre.
Az ország lakossága megtapasztalhatta, és elszenvedte, hogy mi történik, amikor a hazugsággal megszerzett politikai hatalmat, a választópolgárok képviseletére méltatlanok bitorolják.
A FIDESZ és Szövetségesei az elmúlt 8 évben a közvélemény figyelmét ráirányították a kormányhoz kötődő korrupciógyanús ügyekre, a szívós munkának köszönhetően megakadályoztunk számtalan szándékos vagyonvesztést. A társadalom egésze joggal várja a további lépést, és ezt meg is tesszük.
A következő kormány rövidesen rendet tesz az országban, és nyomában a magyar emberekkel vállvetve, megteremti a tisztesség, a biztonság, a bizalom, és a gyarapodás korszakát.
Köszönöm megtisztelő figyelmüket!