Káldy József vezérigazgató megnyitó beszéde (Pécs, Dóm tér, 2010. május 18. 13 óra)

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív
 
Dr. Dulánszky Nándor pécsi megyés püspök máig igaz gondolatokat fogalmazott meg 1884-ben az első pécsi vándorgyűlés ebéd utáni köszöntőjében: Aki az erdőt műveli az emberiség leghasznosabb céljait mozdítja elő, aki pusztítja, pusztítja a kultúrát is, mert ahol nincs erdő, ott nincsen az embernek helye. Üdv az erdésznek !
Kedves Vendégeink, kedves erdész barátaim, kedves pécsiek !
Tisztelettel és barátsággal köszöntelek benneteket, Önöket az OEE 141. Vándorgyűlésének nyitányakor Pécsett, Európa kulturális fővárosában. Pécsett a világörökség részét képező ókeresztény sírkamrák szomszédságában, a csodálatos székesegyházunk előtt.
Nagy öröm és megtiszteltetés, hogy újra— immár hetedik alkalommal ~ együtt lehetünk itt Pécsett olyan elődök nyomába lépve, mint 1884-ben Tisza Lajos, Bedő Albert, 1935-ben Waldbott Kelemen báró és 1978-ban Madas András.
Ez kötelez is és irányt is mutat. Ehhez igazodva, ebben a szellemben állítottuk össze a délutáni szakmai programot.
Kedves Vendégeink !
Pécs, a Mecsek, mi a rendezők, nagyon vártunk már benneteket, vártuk ezt
pillanatot.
Vártuk, hogy városunk megújulásával büszkélkedhessünk.
Vártuk, hogy Ti is részesei lehessetek ennek a nagy ívű értékteremtésnek.
Vártuk, hogy örömeinkről beszámolhassunk, hogy csapatunk szakmai hitvallását
elmondhassuk.
Vártuk, hogy az Egyesületünk új vezetése bemutatkozzon.
Örülök, hogy itt vagytok.
Kedves Vendégeink, kedves erdész barátaim!
Szép napot kívánok mindenkinek. Éljen az egyesület!


© 2024 Forestpress. All Rights Reserved.