
Délelőtt szakvezetéses sétákat szerveznek, amelyeken a Bükki Nemzeti Park szakemberei mutatják be az érdeklődőknek a lombkorona tanösvényt, a miocén erdőt az ősvilági lényekkel, az ősfenyőket és a geológiai tanösvényt.
A délután Homolai Sándor didgeridoo művész, a Magyar Vadászkamara Kürtegyüttes és a Salgótarjáni Szimfonikus Zenekar mutatkozik be az erdei koncerteken. A tábortűz körül helyi ételek kóstolójára is lesz lehetőség, itt a Liszt Ferenc Zeneakadémia növendékei lépnek fel A gyimesi erdők muzsikája című programjukkal.
Szekeres Rita elmondta: a nap folyamán kézműves foglalkozásokat tartanak gyerekeknek, lesz kézműves vásár, megrendezik a helyi termelők piacát, valamint látogatható a Fotós Maraton a Karancs-Medves vidékén című kiállítás.