Az estét baráti beszélgetéssel egybekötött vacsora indította, majd hivatalosan is sor került a szakestély megnyitójára.
A hagyományoknak megfelelően megválasztották a szakestély elnökét, Markó István bányamérnök személyében, aki kijelölte cantus presesnek Törő György bányamérnököt, contra punktnak pedig Sipos Sándor erdőmérnököt. A jelenlévő firmák Schmotzer Andrást választották major domusnak. Az elnök ünnepélyes köszöntője után a háznagy közzé tette a szakestély házirendjét, majd az elnök röviden ismertette a közös szakmák bölcsőjének – a selmeci akadémiának – a történetét.
A közös éneklések és felszólalások, személyes, valamint néhány humoros történet mesélése közben megemlékeztek Selmecbányáról és az utolsó szakestély óta elhunyt kollégákról is.
Mivel több arra „érdemtelen” civil is helyet foglalt a terített asztaloknál, két kiválasztott „sötét lelkűt” feladatok elé állítva vizsgáztattak. A sikeres feladatok teljesítése után az egyik balekot megkeresztelték, míg a másik nőnemű vizsgázót fiúvá avatták.
A szakestély hivatalos része az erdész, bányász és kohász himnuszok eléneklésével zárult, de a kötetlen éneklés és beszélgetés egészen az éjszakába hajlott.
Fridél Veronika