Koszorúzás Kaán Károly sírjánál (ForestPress)

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív
 
Image„Szeressétek egymást, mint ahogy én titeket és a magyar erdőket szerettem”
A Farkasréti Temető művészparcellái közelében nyugszik Kaán Károly, a magyar erdészet kiemelkedő egyénisége. 140 évvel ezelőtt, a kiegyezés évében, 1867-ben július 12-én, Nagykanizsán született a későbbi államtitkár. Május 17-én az Országos Erdészeti Egyesület Erdészettörténeti szakosztálya megemlékezést és koszorúzást tartott a nagy tekintélyű szakember sírjánál.

 

ImageAz alkalmon megjelentek Kaán Károly leszármazottai, Sille Györgyné Szabó Erzsébet, (unoka, Kaán Margit leánya), Farkasné Hering Elma (unoka, Kaán Elma leánya), valamint Farkas Lajos, a Kaán-hagyaték gondozója.
Az OEE részéről jelen volt Pethő József elnök, Ormos Balázs főtitkár, valamint a rendező szakosztály elnöke, Oroszi Sándor és Béni Kornél titkár.

 

ImageA sírnál Szakács László, az Erdészettörténeti szakosztály tagja (Zalaerdő Zrt.) mondott ünnepi megemlékezést.
A méltató által a XX. század legnagyobb erdészeként aposztrofált Kaán Károly munkásságából az első helyen erdészetpolitikai felfogását emelte ki. Életművének hatása az egész elmúlt században tapasztalható volt. Megteremtette a hazai természetvédelmet, a tarvágásokkal szemben a természetes felújítást javasolta és ellenezte a túlzott akácosítást. Megreformálta az erdészeti szolgálatot, és adott esetben éles kritikával illette a szakmát. Kaán az erdészetet nem önmagában szemlélte, hanem a természetvédelem, a vízgazdálkodás, a mezőgazdálkodás, horribile dictu, a vidéki lakosság összekapcsolásával.
Az emlékezés koszorúját Pethő József, Béni Kornál és Szakács László helyezték el a sírra, amelynek felirata: „Szeressétek egymást, mint ahogy én titeket és a magyar erdőket szerettem”.


© 2024 Forestpress. All Rights Reserved.