
Az ünnepi kari tanácsülés a Gyermek és Ifjúsági Központ nagytermében az egyetemi zászlók és a tisztségviselők bevonulásával kezdődött.
A megjelenteket Faragó Sándor rektor köszöntötte, aki megrendült hangon emlékezett a héten elhunyt Mészáros Károly rektorhelyettesre. Halála valamennyiünk számára óriási űrt jelent – fogalmazott. Emlékének néma felállással adózott az évzáró tanácsülés.

Az elmúlt tanév nagyon fontos volt az egyetem számára – folytatta, két eseményt kiemelve. Az egyik az 1956-os forradalom 50 évfordulójának ünnepi eseménysorozata, amelyen azokra a tanárokra és hallgatókra emlékeztek, akik dicsőséget szereztek az egyetemnek, és 1921 után ismét beírták az intézmény nevét Sopron város aranykönyvébe. A közelmúltban, pedig részt vettek Vancouverben a Brit-Columbiai Egyetem Soproni Erdészeti Fakultása megalapításának 50. évfordulójára rendezett megemlékezéseken, ahol kinyilvánították, hogy az Alma Mater elidegeníthetetlen részének tekintik. A rektor kiemelte, hogy várják őket az őszi alkalomra, amikor átvehetik aranydiplomájukat.
Köszönetét fejezte ki az Oktatási és Kulturális, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési valamint a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztériumnak a kapott támogatásokért.
A rektor felhívta a végzősök figyelmét, hogy az egyetem visszavárja őket a különböző posztgraduális képzési formákra, és arra, hogy egymástól se szakadjanak el, hisz’ mindig is ez az összetartás jelentette a szakok számára a legnagyobb erőt.

A kar valamennyi szakán az új rendszer szerint folyik az oktatás.
Ősztől, az országban elsőként elindul a természetvédelmi mérnöki mesterképzés. Jövőre, pedig várhatóan elindul a vadgazdamérnöki mesterképzés is.
Náhlik András köszönetet mondott, az elnökségben helyet foglaló, Haraszthy László KvVM államtitkárnak, a szakok támogatásáért.
A kar doktori iskolája sikereként értékelte, hogy hatan védték meg disszertációjukat. Megnyugtatónak tartja a kar szakjaira jelentkezők számát, a többszörös túljelentkezést.
Megemlítette, hogy elindult az angol nyelvű erdészképzés a karon.
Októberben átadják az Erzsébet-kertben épülő nyolc tantermes oktató épületet, amely megszünteti a tanteremhiányt.
Hangsúlyozta a dékán, hogy kitűnő kapcsolatokat ápolnak a gazdasági társaságokkal, az erdészeti és a természetvédelmi hatóságokkal.
Elmondta, hogy a gyakorlatorientált oktatást számos kutatóhely és objektum segíti.
Kiemelte, hogy a kar jövőjének záloga a kor kihívásainak megfelelően, a minőségi oktatás. A kar minősített oktatóinak aránya most a legmagasabb, 70 százalékos.
A dékán beszámolt a közelmúltban lezajlott akkreditációs bizottsági vizsgálatról, amelynek eredménye még nem ismert, de a kar vezetése szerint az eredmény nem kétséges.
A gondokról szólva, utalt a kar szervezeti struktúrájának a változására, amelynek során arra törekedtek, hogy a kialakult oktató-kutató közösségeket megtartsák. A költségvetési normatívák elosztási rendszerének változása miatt a kar nehéz anyagi helyzetbe került. Emiatt szigorú takarékossági intézkedéseket foganatosítottak, de a nehézségek a jövő évben még növekednek.

Bidló András dékánhelyettes ismertette a záróvizsgák eredményét: 25 erdőmérnökjelölt, 19 környezetmérnökjelölt, 6 környezetkutató-jelölt, 38 természetvédelmi mérnökjelölt, 23 vadgazda mérnökjelölt tett eredményes záróvizsgát.

Ezt követően a jelöltek esküt tettek, majd Náhlik András a kar ez idei dékánja átadta az okleveleket.