„Higgyék el nekem, pontos információim vannak több helyről is, hogy készítik elő. Kapaszkodjanak meg! Tudják, hogy milyen módon? Úgy, ahogy már elhangzott egyébként: a menedzsment akarja visszabérelni. A menedzsment kiszervezi a tőkés magyar csoportoknak, annak fejében, hogy ők részvényeket kapnak a tőkések kivásárlásai során. Ez a lényege, higgyék el nekem. Lehet erről beszélni így is, úgy is, ez a valóság, ez van folyamatban már évek óta Magyarországon. A kiszervezés gőzerővel folyik, ha tudják, ha nem tudják, ez így van. Csak azért mondtam, hogy hallja mindenki, előre szóltam, mi fog történni Magyarországon" - fogalmazott a parlamenti jegyzőkönyv szerint.
Jobboldali körök meggyőződése szerint 2010 januárjáig készítik elő a jogszabályi környezetet arra, hogy az állami kézben lévő 19 erdőgazdaság vagyonkezelői jogát magánbefektetőknek adják. Első lépésként a 19 társaság számára közös vagyonkezelői jogot hoznának létre. A Fidesz „lopakodó privatizációra" hivatkozva igyekszik ezt megakadályozni. Fónagy János volt vízügyi miniszter képviselőtársaival együtt olyan javaslatot terjesztett az Országgyűlés elé, amely megtiltja az állami kézben lévő társaságok vagyonkezelői jogának értékesítését. A javaslat (amelyről leghamarabb ősszel dönthetnek a képviselők) azt célozza, hogy az állami vagyonról szóló törvény hatálya terjedjen ki azokra a cégekre is, amelyekben az államnak tulajdonrésze van. Ezeknél a társaságoknál most is lehetőség van arra, hogy például az üzemeltetést ki lehessen szervezni, ami a privatizáció egyik formája.
A Pénzügyminisztérium és a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. egyébként cáfolja az erdővagyon bújtatott privatizációját. Tasó László ellenben azzal érvel, hogy az előkészületek jegyében épületeket szabadítanak fel, cégeket vásárolnak fel, utat építenek az erdőkhöz, vadászházakat újítanak fel. Neveket, helyszíneket azonban nem említ. Tudomása szerint háttértárgyalások zajlanak, „melyik milliárdos milyen terület akar megszerezni".
Benedek Fülöp, az MNV vezérigazgató-helyettese, aki egy éve még a Földművelésügyi Minisztérium szakállamtitkára volt, úgy fogalmazott, nem értékesíteni kell az erdőket, hanem a jó gazda gondosságával hasznosítani. „Nem lesz erdőprivatizáció, egy tömbben való értékesítés, ezt felelősséggel kijelenthetem, viszont egyes részterületeken lehet értékesítés" - mondta még földművelésügyi szakállamtitkárként.
Az erdőgazdálkodás kapcsán tervbe vett kiszervezések ellen fellépett Fülöp Sándor zöld ombudsman, mivel szeretné közkézen tartani az erdővagyont. Javaslatát eljuttatta az Országgyűléshez, azt kérve, hogy az erdők a Natura 2000-es programnak megfelelően továbbra is maradjanak köztulajdonban. Bencsik János fideszes politikus úgy látja, ha az erdők privatizációjára nem is kerül sor, a kabinet az erdőgazdaságokat és az ezek területén működő feldolgozóüzemeket szervezi holdingba, s ezek vagyonkezelői jogát kívánja értékesíteni.
Az MNV a működés racionalizálása érdekében valóban tervezi az erdészeti holding létrehozását a tevékenység összefogására és koordinálására. Ennyit ismertek el és nem többet a szervezetnél, a magánosítást viszont a pénzügyi tárcával együtt határozottan cáfolják.
2009. július 2. - Nem légből kapott, nem kamu! - e drámai szavakkal kommentálta a parlamentben Tasó László fideszes képviselő áprilisban az erdők védelméről szóló törvényjavaslat vitájában, miként zajlik az erdővagyon privatizációja.