A Holcim Hungária Zrt. dolgozóinak zsűrizett felvételeiből rendezett, Az erdő kincsei című fotókiállítás március ^éig tekinthető meg a lábatlani Gerenday Közösségi Házban.
LÁBATLAN A Holcim Hungária Zrt. cementgyárat működtet Miskolc hejőcsabai településrészén is. A borsodi városból érkezett Lábatlanra a cég legújabb vándorkiállítása Az erdő kincsei című fotópályázat alkotásaival. A 10. számú főút mellett álló Gerenday Közösségi Ház elegáns kiállítótermében csütörtökön megnyitott kiállításon a zrt. negyvenegy munkatársának 1455 fotója közül a legkiemelkedőbb alkotások kaptak helyet.
A tárlatot egy háromtagú szakértő zsűri - Kármán Balázs fotóművész, Nagy Z. László fotográfus és Zsila Sándor fotóművész - válogatta össze a természetet és a fotózást kedvelő holcimes dolgozók fényképeiből.
A képekből környezet- és természetvédelmi szemléletformálás, oktatás céljából kereskedelmi forgalomba nem kerülő fotóalbum készült. A kiadvány melléklete egy olyan CD, amelyen megtalálható a Zsila Sándor által a képekből Kövi Szabolcs zenéjére komponált kisfilm, illetve jó néhány fotó, sőt a Holcim Hungária Zrt. 2008-as eredményeit bemutató fenntarthatósági jelentés is.
A pályázaton két első díjast nevezett meg a zsűri, Gerecséi Zoltán Menekülés, illetve Szeles Viktor Tükörkép című alkotása kapta a legtöbb dicséretet A második helyen végzett Bordás Kinga Magányosan és Gútay Lilla A fény felé című fotója, harmadik díjjal jutalmazták a szakemberek Nádler Adrienn Gesztenyefasor és Pluzsik Tamás Hóesés után című fényképét.
- Korábban már volt egy hasonló kezdeményezésünk, akkor a vízről alkothattak munkatársaink, most az erdő szépségeit festhették meg fényképezőgépeik segítségével. Ennek az ad aktualitást, hogy a Nyergesújfalura tervezett cementgyár építése kapcsán harminchárom hektár erdőt kíván majd telepíteni a Holcim - emelte ki Márta Irén kommunikációs igazgató.
Az erdő kincsei című kiállítás március 9-éig tekinthető meg a Gerenday Közösségi Házban. Fenyvesi Károly
Fát kell ültetni a férfivá váláshoz, biztat a régi mondás
Örülnék neki, ha az Erdő kincsei fotóalbum tetszene a belelapozóknak. Ha pedig a kötet arra is ösztönözne, hogy az emberek kimenjenek a természetbe, fedezzék fel maguknak az erdő kincseit, esetleg fát is ültessenek, azt még nagyobb sikernek értékelném. Egy régi mondás szerint a férfi attól válik igazán férfivá, ha gyermekei vannak, otthont teremtett és legalább egy fát is ültetett életében. Amíg az első kettőt könnyű megérteni, hiszen minden társadalom gondoskodni kíván saját túléléséről, addig érdekes megfigyelni az ősidők óta létező fák jelentőségét. A fa, az erdő, a kitartás és a hosszú élet szimbóluma lett jóval azelőtt, hogy fontossága az ökoszisztéma számára is tudományos bizonyítást nyert - mondta Richárd Skene, a Holcim Hungária Zrt elnökigazgatója.