2010. augusztus. 29. - Az eső elől sátorba kényszerültek a zalai
vadászati évadnyitó résztvevői szombaton, így a ponyva alatt került sor a
Hubertus-misére, valamint az új vadászok avatására is. Az agarászat ősi és hagyományos vadászati mód, ennek megfelelően agarakkal is találkozhatott az Aranyoslapra látogató. Töpfner Károly, az Országos Agarász Egyesület elnökségi tagja, a bírói testület vezetője magyar agarakkal érkezett a zalai vadászati évadnyitó rendezvényre. Mint megtudtuk tőle, a magyar agarak a legősibb vadászkutyák, 1945-ig csak nemesek tartották ezt az ebfajtát, majd betiltották az agarászatot, mivel úri passziónak nyilvánították. Az egerszegi bemutatóra Nagyharsányból, Csípkerekből és Mihályfáról is vártak agarakat. Az egyesületet egyébként 1820-ban hozták létre, hosszú szünet után, annak jogutódjaként 1991-ben alakították meg újra, 1996 óta csak magyar agárral foglalkoznak.
A zalai vadászat ünnepélyes évadnyitó rendezvényének idén Zalaegerszeg adott otthont. Az Alsóerdőre, Aranyoslapra várta az érintetteket és az érdeklődőket is szombaton a Zala Megyei Vadásztársaságok, Vadgazdálkodók és Vadászok Szövetsége, az Országos Magyar Vadászkamara zalai területi szervezete, a Zalaerdő Zrt., valamint a házigazda megyeszékhely. Az időjárás sajnos nem fogadta kegyeibe a nagyszabásúra tervezett eseményt, a szakadó eső, a sár alighanem sokakat otthon marasztalt. A felállított sátor előtt a már az új évadban elejtett bika azonban jelezte, immár indulhat a vadászati szezon.
- Mindenkor szeptemberhez kötődik Zalában az évadnyitó, ekkor kezdődik a bikavadászat is, a megyében pedig a gímszarvasbika vadászatának van nagy hagyománya - említette az egyik szervező, Takács Pál, a Szép Zala Vadásztársaság elnöke. - Az ünnepélyes kezdet egyúttal az összetartozást is jelképezi.
A Stóber László apátplébános celebrálta Hubertus-misét követően kitüntetéseket összesen tizenöt díjat adtak át a szakmai munka elismeréseképpen, majd kezdődhetett az a szertartás, melynek keretében közel hetven új vadászt avattak fel. Ez a ceremónia nem olyan régi hagyomány, derült ki Feiszt Ottó, az Országos Magyar Vadászkamara és a Zala Megyei Vadászszövetség elnöke szavaiból, 1996 óta rendezik meg ebben a formában. Ekkor döntöttek úgy, hogy a bottal az első elejtett vad fölött történő avatás helyett inkább a közösséghez való tartozást jelképezze a rítus. Az újak alkotta társaságot Feiszt Ottó avatta és dr. Nádor László, a Zala Megyei Vadászkamara elnöke fogadta vadásszá.
A nagyszabású rendezvényt könnyed programok is színesítették. Volt kiállítás vadászok készítette alkotásokból, tartottak vadászkutya-bemutatót, valamint vadászkutya-szépségversenyt is. Egyes ponyvák alól ugyanakkor ínycsiklandó illatok csábították az arra járókat, hiszen a gasztronómia is szerepet kapott a kínálatban. A szakácsok mi másból természetesen vadhúsból készítettek ízletes étkeket.