Zöld tollas kollégák (Magyar Nemzet)

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív
 
2012. 06. 20. - Fajsúlyos környezetvédelmi témákat dolgoztak fel Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter és Illés Zoltán környezetügyért felelős államtitkár a közelmúltban adta át a Zöld Toll díjat Dénes Zoltánnak, a Magyar Nemzet újságírójának és Kovács Anitának, a Lánchíd Rádió szerkesztő-műsorvezetőjének. A 2004-ben alapított Zöld Toll díjat a környezet védelme érdekében kiemelkedő teljesítményt nyújtó újságírók kaphatják meg. Az elismerést minden évben három kategóriában - írott sajtó, televízió, rádió - osztják ki.
Díjjal és díj nélkül is teret adok minden olyan kezdeményezésnek, ami segítheti a természet épségének megőrzését - mondta lapunknak az elismerés átvétele után a Lánchíd Rádió műsorvezetője, Kovács Anita az elmúlt években számos, riportjában adott hangot a környezettudatos természet-szemléletnek. Keddenként hallható Szaldó című műsorában nemrégiben például annak járt utána, hol tart az Európai Unió pénzügyi forrásait környezettudatos irányba terelő szándék. Mint ismeretes, a vas-útfejlesztésre igényelt pénz egy részét épületek szigetelésére kívánja Magyarország felhasználni.
Az új technikákkal kevesebb energiát igényelne az ország, jobb helyzetbe kerülnének a szigetelőanyag-forgalmazók, és megmaradnának építőipari munkahelyek is. A környezeti szálat a riporter Kettesben című portréműsorában is gyakran felveti. Legutóbb például egy idős pedagógussal a Te szedd! akció kapcsán arról beszélgetett, mi a magyarázat arra, hogy az ország egyik fele eldobja, a másik meg évről évre gyűjti a szemetet.
- Feltételezem, hogy a hazai termőföld védelmében, a génmódosított növények köztermesztésbe engedése ellen, a föld termőképességének megőrzése, a génbankok, a szőlészeti-borászati kutató-intézetek fennmaradása, a Velencei-tó megvédése érdekében írt cikkeket vették figyelembe az elismerés odaítélésekor - sorolta korábbi munkásságának fontosabb állomásait Dénes Zoltán a Zöld Toll díj átvétele után.
Lapunk munkatársa az elmúlt években számos cikkében hívta fel a figyelmet a környezetvédelem fontosságára. A sukorói tényfeltáró cikksorozata nyomán külföldiek nem építhetik be az érintett partrészt, míg a Velencei-tó kapuja nevű beruházás kapcsán kifogásolta, hogy Velence vezetése műtengerparttal és plázával óhajtja felcserélni a tó legszebb, parkosított szabad strandját. Számos környezetvédelmi írásában a „gén-piszkált" nővényekkel kapcsolatos kockázatokra mutatótt rá. Az agráriumban ugyanis két jól elkülöníthető csoport feszül egymásnak. Az egyik fél a biotermelést, az ökológiai gazdálkodást részesíti előnyben, a másik a géntechnológiával módosított növények termesztésére esküszik. Dénes Zoltán cikkeiben arra figyelmeztetett, hogy az első generációs génmódosított növények hasznát, környezetre és egészségre gyakorolt hatását - a rendelkezésre álló kevés idő miatt - még nem tudjuk egyértelműen megítélni. Vona





© 2024 Forestpress. All Rights Reserved.