2007. június 29.
KEFAG ZRT. Eredményes erdőgazdálkodás a Homokhátságon
A KEFAG Kiskunsági Erdészeti és Faipari Zrt. és az Országos Erdészeti Egyesület Kecskeméti Csoportja 2007. június 22-23-án rendezte meg a 138. Országos Erdészeti Vándorgyűlést. Az aranyhomok fővárosa - 1934 és 1984 után - immár harmadik alkalommal fogadta Magyarország erdészeit egy baráti, szakmai találkozóra. A rendezvény célja a Duna-Tisza köze természeti adottságainak, védett ritkaságainak, kulturális kuriózumainak, az erdőgazdálkodás e tájra jellemző folyamatainak és az értékteremtő munka eredményeinek megismertetése volt. Kiss Béla vezérigazgatóval a rendezvény eredményéről és a jövőre vonatkozó üzenetéről beszélgettünk.
- Az alföldi ember közismert nyíltságáról, határtalan szeretetéről és ragaszkodásáról környezetéhez, élőhelyéhez. Ennek szellemében próbáltuk bemutatni az elmúlt évtizedek munkájának eredményét együtt a magán-erdőgazdálkodókkal, a természetvédőkkel és a munkánkat felügyelő hatósággal. Együtt, mert eredményeinket is közösen értük el
- hangsúlyozta Kiss Béla vezérigazgató. A Vándorgyűlés résztvevői az első napon Bács-Kiskun különböző tájegységein nyolcféle szakmai programon vettek részt. A második napon tartották meg az Országos Erdészeti Egyesület ünnepi közgyűlését, melynek a Katona József Színház adott helyet.
A nagyszabású esemény komoly előkészítési munkát igényelt. A gondos szervezésnek köszönhetően nagyon sok pozitív visszajelzést kaptunk, amely azt igazolja, hogy az ide látogató erdésztársaink, vendégeink jól érezték magukat és élményekkel gazdagon tértek haza – tette hozzá vezérigazgató. - Mindez nagy öröm társaságunk számára, hiszen a mindennapi áldozatos munka mellett alkalmunk nyílt a bemutatkozásra és az ünneplésre.
A találkozó is megerősített bennünket abban, hogy mi, erdészek továbbra is hiszünk az összefogás erejében, a közös célokért tett erőfeszítéseink eredményében.
Törekvésünk, hogy erdeinket minél inkább közkinccsé tegyük, hogy minden korosztály élvezze az általa nyújtott örömöket és megismerhesse a természeti nehézségekkel küzdő erdészek korokon átívelő munkáját. Csak ily módon várhatjuk el, hogy az erdő, mely véd és szeret bennünket, igazi megbecsülést kapjon társadalmunk egészétől - mondta végül Kiss Béla.