Változások a Nyugat-Magyarországi Egyetemen (Erdészeti és Faipari Híradó)

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív
 
2007. március
Ennek az évnek az eleje óta olyan fontos változások mentek végbe a soproni rektorátussal és jelenleg négy kampusszal működő Nyugat-Magyarországi Egyetemen, amelyek bizonyára a szakszervezet tagságát is érdeklik, részben talán érintik is, de mindenféleképpen jó tudni róluk.

Január végén (hosszú tárgyalások után) a szombathelyi Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskola szenátusa Prof. Dr. Gadányi Károly főiskolai rektor vezetésével úgy döntött, hogy az intézmény fuzionál a Nyugat-Magyarországi Egyetemmel és megfelelő előkészítés után előreláthatóan 2008. augusztus 1-től mint a NyME Savaria Egyetemi Központjának Berzsenyi Dániel Bölcsészeti Kara folytatja majd tevékenységét.
A csatlakozás eldöntésénél a szombathelyi főiskola szempontjából leginkább az esett latba, hogy a két városban folyó képzések között nincs átfedés. Továbbá a határ közelségéből adódó nemzetközi és régiós pályázati lehetőségek, s a hét karral és négy kampusszal működő NyME eddigi eredményei és az oktatóknak garantált egzisztencia. Bizonyára az sem volt utolsó szempont, hogy a fúzió magára a NyME-re is visszahat és a szombathelyi főiskola egyetemi kar rangjára emelkedik.
Az egyesülés mintegy 600 oktatóval és 6.000 hallgatóval gyarapítja majd a NyME eddigi létszámát, így a 10 karral és 22.000 hallgatóval működő leendő Nyugat-Magyarországi Egyetem az ország ötödik legnagyobb felsőoktatási intézménye lesz.
Lényeges változások történtek a szakmánkat még közelebbről érintő soproni Erdőmérnöki Karon is. Szintén az év elejével az egyes tanszékek jogi önállósága megszűnt, az oktatási célú szervezeti egységek az intézetek lettek. Egy-egy intézet általában két-három régi tanszéket foglal magában, esetenként a korábbitól némileg eltérő csoportosításban.

NYUGATMAGYARORSZÁGI EGYETEM
A Nyugat-Magyarországi Egyetem új emblémája Orosz István grafikusművész alkotása és az ember és a természet egységét szimbolizálja.
A következőkben ismertetjük az új intézeti szervezetet, az egyes egységek mellett feltüntetve az intézetigazgató egyetemi tanár /professzor/ nevét.
Matematikai és Ökonómiai Intézet /Prof.Dr. Mészáros Károly./
Kémiai és Termőhelyismerettani Intézet /Pof.Dr. Albert Levente./
Növénytani és Természetvédelmi Intézet /Prof.Dr.Bartha Dénes./
Környezet- és Földtudományi Intézet /Prof.Dr. Mátyás Csaba./
Erdőművelési és Erdővédelmi Intézet /Prof.Dr. Varga Szabolcs./
Vadgazdálkodási és Gerinces Állattani Intézet /Prof.Dr. Faragó Sándor./
Erdészeti-Műszaki és Környezettechnikai Intézet. /Prof.Dr. Horváth Béla./
Geomatikai, Erdőfeltárási és Vízgazdálkodási Intézet. /Prof. Dr. Kosztka Miklós./
Idegen Nyelvi Központ /Dékány Zsigmond vezető nyelvtanár./
Az Erdőmérnöki Kar szervezeti kötelékébe tartozik az Erdészeti, Faipari és Földméréstörténeti Gyűjtemény /röviden: Erdészeti Múzeum/ is, amelynek Varga Tamás az igazgatója. Amint azt már korábban is megírtuk, a Kar dékánja Prof. Dr. Náhlik András; dékánhelyettesek pedig Prof.Dr. Albert Levente, Dr. Bidló András és Prof. Dr. Varga Szabolcs. A Dékáni Hivatal vezetője dr. Varga Viktória.

Dr. K. P.


© 2024 Forestpress. All Rights Reserved.